Již proběhlo

Pořádané akce - výběr (školní rok 2023/2024)

Více informací >>>

ZUŠ Open Březnice 2024

Navázali jsme na minulé 2 ročníky ZUŠOpen Březnice, bohužel nám nevyšlo počasí a museli jsme se 3. ročníkem pokračo

Více informací >>>

Žákovský koncert (květen 2024)

Jestliže v minulých letech jsme pořádali koncert žáků v polovině května, tak tentokráte termín tradičního žákovského koncertu vyšel až samý konec měsíce.

Více informací >>>

Předávání diplomů na VOŠ 2024

Ani letos nechyběli zástupci naší školy u příležitosti slavnostního zakončení studia maturantů SZeŠ a absolventů VOŠ Březnice.

Více informací >>>

SchoolStock 2024 Příbram

SchoolStock 2024 je každoroční přehlídka souborů a kapel základních uměleckých škol příbramského regionu pořádaná v rámci projektu ZušOpen.

Více informací >>>

Přehrávky žáků akordeonového oddělení

Pan učitel se svými žáky opět připravil třídní přehrávky klavíristů a akordeonistů.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert flétnového souboru Capella flauta

Na zámeckém koncertu se tentokráte podílely hned 2 flétnové soubory ze 2 škol - ZUŠ Březnice a ZUŠ JJR Rožmitál pod Třemšínem.

Více informací >>>

Úspěchy loutkářů

Loutkáři na naší škole pracují teprve druhým rokem, a už vozí celou řadu ocenění.

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru Teen-band

Měsíc duben je tradičně vyhrazen koncertu Žákovské orchestru školy Teen-Band, hrajícího, pod taktovkou p. uč. Tomáše Bláhy.

Více informací >>>

Vysocká pomněnka

V pořadí 3. ročník Vysocké pomněnky, kdy se na společném koncertě představily Základní umělecké školy našeho regionu, se uskutečníl ve středu 20. března 2024 v reprezentativních prostorách památníku zámečku Antonína Dvořáka na Vysoké u Příbrami.

Více informací >>>

Mladí loutkáři nelení ani v zimě!

Žáci literárně-dramatického oboru podnikli několik zjímavých akcí.

Více informací >>>

Vánoce s pěveckým sborem "Voci Bianche" 2023

Hned několik provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby a další koncerty v předvánočním čase 2023 zvládli členové pěveckého sboru Voci Bianche.

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru Capella flauta

Flétnový soubor Capella flauta pracuje už přes 20 let. Každým rokem odehraje minimálně 2 koncerty. Provedení toho letošního předvánočního jsme naplánovali v Reprezentačním sále Městského úřadu v Březnici.

Více informací >>>

Třídní přehrávky žáků houslové třídy

Samostatné přehrávky žáků houslové třídy pí. uč. Lucie Slámové se usutečnily v pondělí 18. prosince 2023 v hudebním sále školy.

Více informací >>>

Advent v Drahenicích

Je pochopitelné, že když paní Květa Ciznerová, která na naší škole vyučuje zpěv a bydlí v Drahenicích, že každoročně pěvecký sbor ZUŠ Voci Bianche o adventu obohacuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Více informací >>>

Žákovská vystoupení

Využili jsme období covidu a nechali zrekonstruovat hudební sál. Už jen to lepší křídlo nám tam chybí. Po několika letech jsme se sem - do těchto nových prostor - vrátili s konáním žákovských koncertů.

Více informací >>>

Advent v Březnici

Jaké by to bylo zozsvícení vánočního stromu o 1. adventní neděli bez naší účasti. Opět zněly v provedení žesťového soboru p. uč. Tomáše Bláhy slavnostní intrády a koledy.

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru Teen-Band

Od minulého koncertu se sice částečně Žákovský orchestr Teen-Band částečně "omladil", tradiční předvánoční koncert ale proběhl v řádném termínu.

Více informací >>>

Přehrávky akordeonového oddělení

Někdy se některý učitel rozhodne, že je potřeba, aby se sešli jeho žáci na interním koncertě. Tentokráte pan učitel Michal Filina "povolal" do hudebního sálu školy svoje "osazenstvo".

Více informací >>>

Koncert žáků na schůzi MO STP 2023

Výroční schůze MO STP se v Březnici koná 2x ročně. Setkání v kulturním domě se pravidelně účastní významný počet našich - především starších - spoluobčanů. Toto jejich "odpolední posezení" jim vždy na podzim zpříjemníme hudbou.

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2022/2023)

Více informací >>>

Noc kostelů

Už řadu let se po celé české republice jeden den v roce otevírají dveře kostelů a jiných sakrálních staveb včetně míst, kam se obyčejný návštěvník jinak nedostane. Nejinak tomu bylo i v Březnici začátkem června 2023 a naše škola byla při tom.

Více informací >>>

Festival v Modrém klíči v Praze

V pořadí 11. ročníku festivalu hudby v Modrém klíči jsme se s několikaletou odmlkou, způsobenou Covidem, jsme se opět zúčastnili v pěveckým sborem "Voci Bianche".

Více informací >>>

ZUŠ Open Březnice 2023

Na SchoolStock konaném v Příbrami, volně navazuje ZUŠ Open Březnice. Její 2. ročník se konal na zahradě naší školy a oproti loňskému roku na něm účinkovali vesměs sólisté.

Více informací >>>

SchoolStock 2023 Příbram

Na festivalu SchoolStock se vždy sejdou na Náměstí TGM všechny ZUŠky okresu Příbram při společném muzicírování. To letošní setkání neslo pořadové číslo "6".

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert flétnového souboru Cappela flauta

O každém jaru nás vždycky všechny potěší vystoupení Flétnového souboru "Cappela flauta" v hudebním sále březnického zámku.

Více informací >>>

Flétnový soubor Capella flauta hraje u příležitosti 160 let narození Ludvíka Kuby

Významný umělec Ludvík Kuba, který prožil značnou část života v Březnici, by oslavil 160 od svého narození. Na jeho památku se odehrálo několik vzpomínkových akcí, m.j. koncert Flétnového souboru ZUŠ Březnice Capella flauta.

Více informací >>>

Dixielandový soubor na zámku

Dixielandový soubor ZUŠ Březnice přivítal první jarní den na zámku, kde se představil posluchačům hudbou, která zářila už před více 100 lety, ale je přesto stále živá.

Více informací >>>

Jarní koncert Žákovského orchestru Teen Band

Ani v letošním školním roce nemohl chybět tradiční jarní koncert Žákovského orchestru ZUŠ Březnice Teen Band.

Více informací >>>

Vítání jara a velikonoc 2023

Vítání jara a velikonoc je kulturní program odehrávají se na nádvoří konventu Jezuitské koleje, na neměž se podílí i naše škola

Více informací >>>

Pěvecký sbor Voci Bianche v Itálii

Vůbec první cesta pěveckého sboru Voci Bianche do zahraničí vedla až do Itálie.

Více informací >>>

Vysocká pomněnka 2023

Vysocká pomněnka je název pro společný koncert žáků čtyř základních uměleckých škol z Podbrdska, která se koná v památníku Antonína Dvořáka na Vysoké u Příbrami.

Více informací >>>

Soutěže ZUŠ

Každoročně se pro ZUŠ vyhlašují soutěže v několika disciplínách. Naše škola se rovněž zapojila do soutěžního klání ... a v kategorii "Žesťových souborů" postoupila do celostátního kola!

Více informací >>>

Voci Bianche opět zpívá o vánocích s Příbramským big-bandem

Na Vánočním koncertě Příbramského big-bandu nemohl ani tentokráte chybět náš Pěvecký sbor Voci Bianche.

Více informací >>>

Flétnový soubor opět s vánoční náladou

Předvánoční koncert Flétnového souboru Capella flauta si nenechala ujít řada našich spoluobčanů.

Více informací >>>

Adventní koncert "Voci Bianche" & křest CD

Rok 2022 byl pro pěvecký sbor "Voci Bianche" opravdu mimořádně náročný. Na jaře v aule ZŠ Jiráskovy sady v Příbrami jsme měli celkem 3 několihahodinové natáčecí frekvence (tomu samozřejmě předcházela dlohodobá příprava , indviduální i skupinový nácvik písní na ZUŠ), aby konec kalendářního roku jsme mohli završit vydáním CD a na adventním koncertě sboru jeho pokřtěním starostou Města Březnice Ing. Petrem Procházkou.

Více informací >>>

Advent v Drahenicích 2022

Pěvecký sbor "Voci Bianche" pravidelně účinkuje v Drahenicích u příležitosti slavnostního rozsvícení vánočního stromu, rovněž i proto, že sbormistryně sboru pí. uč. Květa Ciznerová bydlí na návsi vlastně těsně před "inkriminovaným" místem.

Více informací >>>

Výlet loutkařů na zkoušenou do Strakonic

V září 2022 byl nově otevřen literárně-dramatický obor na ZUŠ Březnice. Zaměřuje se na loutkářství, které má v Březnici svou tradici. Celkem devět dětí vyučuje p. uč. Josef Pekárek. Na březen chystají premiéru své první hry "Sněhurka".

Více informací >>>

Koncert Žákovského orchestru "Teen band"

Začátek prosince 2022 se v kulturním domě předvedl úchvatným koncertem Žákovský orchestr ZUŠ Březnice "Teen band".

Více informací >>>

Jdeme improvizovat! Saxofonový workshop Ondřeje Štveráčka

V sobotu 19. listopadu se naši žáci zúčastnili saxofonového workshopu zacíleného na techniky improvizace, který uspořádala naše ZUŠ Březnice a ZUŠ Antonína Dvořáka Příbram.

Více informací >>>

Žákovský koncert

S žákovskými koncerty jsme se na jistou dobu přesunuli do kulturního domu. Předvánoční koncert roku 2022 se zde odehrál ve čtvrtek 8. prosince.

Více informací >>>

Adam Závodský ve finále mezinárodní soutěže Leoše Janáčka

Náš bývalý žák Adam Závodský nás opět potěšil ... obsadil totiž v mezinárodní klavírní soutěži Leoše Janáčka celkově 2. místo!

Více informací >>>

Bláznivej Jack - klip

Bláznivej Jack je název nového hudebního klipu z dílny pí. uč. Květy Ciznerové.

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2021/2022)

Více informací >>>

Absolventský koncert 2022

Absolventským koncertem jsme symbolicky završili školní rok 2021/2022. Představili se na něm celkem 4 absolventi - Klára Hrubá, Tea Ottová, František Janota, Petr Špryňar.

Více informací >>>

Itálie v Březnici

Itálie v Březnici je název koncertního vystoupení pěveckého sboru "Voci Bianche". A proč zrovna tento název? ... blíže se dočtete v odkazu.

Více informací >>>

Koncert pro žáky ZŠ 2022

V atriu ZŠ Březnice jsme pro mladší žáky tamní školy uspořádali přehlídkový koncert.

Více informací >>>

Koncert pro děti MŠ 2022

Ani letos jsme nezapomněli na naše nejmenší, děti z MŠ.

Více informací >>>

Žestě v koleji 2022

Hned vedle naší školy, na nádvoří bývalé jezuitské koleje, se uskutečnil 3. ročník Koncertu v koleji.

Více informací >>>

Předávání diplomů na VOŠ 2022

Tak jako každým rokem se úspěšným absolventům zdejší VOŠ Březnice předávají diplomy a maturitní vysvědčení, tak i my každým rokem zpříjemňujeme hudbou tento slavnostní akt.

Více informací >>>

Hudební dopoledne v MŠ Blatná

Někteří učitelé a žáci naší školy poprvé navštívili MŠ v nedaleké Blatné, za účelem poznávacího hudebního dopoledne pro ty nejmenší

Více informací >>>

ZUŠ Open Březnice 2022

Jestliže předchozí den na ZUŠ Open Příbram (SchholFest) vše dopadlo na výbornou (i z naší strany), tak v Březnici jsme plánovaný program nedohráli. Nebylo to naší vinou ... a proč vlastně jsme pokračovali v započatém programu po 14 dnech ... přečtěte si prosím.

Více informací >>>

SchoolStock 2022 (přehlídka ZUŠ okresu Příbram)

V Příbrami na náměstí T. G. Masaryka se po 3 letech sešli mladí muzikanti na společném koncertě ZUŠ okresu Příbram.

Více informací >>>

Žákovský koncert v kulturním domě

Po úspěšném předvánočním koncertu 2021 v kulturním domě v Březnici jsme opět rádi vrátili do jeho sálu za účelem uspořádání dalšího koncertu žáků školy.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert souboru Capella flauta

V inspirativních prostorách březnického zámku se uskutečnil další z řady koncertů flétnového souboru Capella flauta.

Více informací >>>

Slavnostní odhalení sochy

U příležitosti připomenutí tragických květnových událostí 1945 došlo v Březnici ke slavnostnímu odhalení sochy.

Více informací >>>

Přehrávky žáků houslového oddělení 2022

Interní přehrávky žáků, kteří hrají na housle, proběhly v hudebním sále školy.

Více informací >>>

Festival pěveckých sborů Příbram 2022

Náš pěvecký sbor se opětovně zúčastnil každoročního pěveckého festivalu v Příbrami

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru

Po delší odmlce, způsobenou covidem, rozezněl kulturní dům populárními písněmi i svingovými melodiemi Žákovský orchestr ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Vysocká pomněnka

Vysocká pomněnka - to je název společného muzicírování žáků čtyřech základních uměleckých škol, který se odehrál v krásných prostorách památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Více informací >>>

Tea Ottová úspěšně v přijímacích zkouškách na konzervatoř

Tea Ottová vykonala úspěšně talentové přijímací zkoušky na plzeňskou konzervatoř, kde se bude dále vzdělávat ve hře na lesní roh.

Více informací >>>

Soutěže ve školním roce 2021/2022

Jestliže v minulém roce byly z důvodu pandemie hudební soutěže žáků ZUŠ zrušeny, tak ty letošní již proběhly jako v době předcovidové. Naše škola se zúčastnila pěvecké soutěže a soutěže ve hře na dechové nástroje. A jak jsme nakonec dopadli? Kromě jiného máme 2 první místa z celostátního kola.

Více informací >>>

Adventní koncert Voci Bianche

Po více než roční pauze způsobený lockdownem se veřejnosti na samostatném vánočním koncertu představil náš pěvecký sbor "Voci Bianche".

Více informací >>>

Pěvecký sbor s big-bandem 2021

Tradiční vánoční koncert Příbramského big-bandu a jeho hostů se uskutečnil v pátek 17. prosince 2021 v Březnickém kulrurním domě.

Více informací >>>

Předvánoční koncert CF/2021

Předvánoční koncerty flétnového souboru Capella flauta (vedoucí p. uč. Tomáš Bláha) mají v Březnici dlouholetou tradici ... mění se pouze místo konání

Více informací >>>

Žákovský koncert

Po dlouhé přestávce, zaviněné nešťastným celosvětovým covidem, se nám podařilo uspořádat veřejné vystoupení žáků školy.

Více informací >>>

Adventní zpívání v ZUŠ Březnice

Pěvecký sbor Voci Bianche připravuje na adventní období celkem 2 koncerty. Na jednu z mnohých zkoušek byli pozváni i rodiče žáků. Z koncertu byl pořízen obrazový záznam, který můžete zhlédnout.

Více informací >>>

Hudební klipy (2)

Vzhledem k omezeným možnostem koncertování jsme natočili několik hudebních klipů...

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2020/2021)

Více informací >>>

Předávání diplomů na VOŠ 2021

Žáci naší školy se pravidelně každým rokem přispívají hudební vložkou na slavnostní armosféře u příležitosti předávání diplomů a maturitních vysvědčení na zdejší VOŠ Březnice.

Více informací >>>

Koncert pro ZŠ Březnice

Speciálně pro žáky ZŠ Březnice jsme připravili první samostatný koncert.

Více informací >>>

Video koncert z domova (... i školy)

Protože 1. video koncert oslovil celou řadu našich spoluobčanů, rozhodli jsme se ještě pro vyhlášení 2. kola... A jak to celé dopadlo? Zjistíte prosím zde:

Více informací >>>

Karlovarský skřivánek 2021

Libuše Fořtová se v pěvecké soutěži "Karlovarský skřivánek" probojovala až do jeho ústředního kola, kde obsadila 2. místo.

Více informací >>>

Tea Ottová - úspěšný rok 2021

Žákyně naší školy Tea Ottová se s úspěchem zúčastnila několika významných akcí konaných v ČR.

Více informací >>>

Online koncert Tei Ottové

Žákyně ZUŠ Březnice Tea Ottová se zúčastnila online Hornového koncertu konaného pod záštitou ZUŠ Horní Slavkov a Konzervatoř Plzeň.

Více informací >>>

Online koncert Adama Závodského

Můžete si vyslechnout absolventský koncert 2021 Adama Závodského, posluchače 3. ročníku klavírního oddělení JAMU v Brně.

Více informací >>>

Hudba z domova

Hudba z domova je počin žáků školy, kteří se online cestou prezentují veřejnosti.

Více informací >>>

Dva žáci školy úspěšně na konzervatoř Plzeň

Petra Prýmková a David Cizner nezklamali naděje do nich vkládané a opanovali přijímací zkoušky na plzeňskou konzervatoř.

Více informací >>>

Březnický advent 2020

Tradiční zahájení adventního období spojeného se slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí se nemohlo uskutečnit z důvodu opatření spojených s koronavirem. Proto Město Březnice připravilo alespoň virtuální video s poselstvím, na jeho podobě jsme se částečně podílela i ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Hudební klipy a nahrávky žáků školy

I v letošním roce budeme - podle možností - pokračovat ve zveřejňování hudebních klipů a nahrávek dětí školy.

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2019/2020)

Více informací >>>

Koncert "Pod okny"

Naše škola se zapojila do projektu "Pod okny" a připravila pro obyvatele březnického domova důchodců koncert.

Více informací >>>

Hudební nahrávky žáků školy

Protože se prozatím nesmí koncertovat, rozhodli jsme se vytvořit soubor hudebních nahrávek žáků školy.

Více informací >>>

Souteže ZUŠ 2020

I ve školním roce 2019/2020 se někteří naši žáci zúčastnili soutěží ZUŠ.

Více informací >>>

David Cizner & Vánoce 2019

Naše budoucí velká naděje školy David Cizner se opět prezentoval jako sólista na několika koncertech v Praze.

Více informací >>>

Pěvecký sbor zpívá s Příbramským big-bandem

Jako každým rokem, tak i před vánoci 2019 spluúčinkoval pěvecký sbor "Voci Bianche" na koncertě Příbramského big-bandu.

Více informací >>>

Pěvecký sbor zpívá s Ginevrou

Pěvecký sbor "Voci Bianche" přijal pozvání příbramské folkové skupiny "Ginevra" na uspořádání 3 předvánočních koncertů.

Více informací >>>

Předvánoční koncert Flétnové souboru Capella flauta

Už po mnoho let uzavírá kalendářní rok náš flétnový soubor Capella flauta tradičním předvánočním koncertem. A do jeho realizace se zapojily i dvě klavíristky Libuše Fořtová a Klára Polívková.

Více informací >>>

Advent v Drahenicích 2019

Už po čtvrté jsme se sešli s pěveckým sborem "Voci Bianche" v Drahenicích u příležitosti slavnostního rozsvícení vánoční stromu.

Více informací >>>

Předvánoční veřejná vystoupení žáků

Začátek prosince bývá na škole vyhrazen několikadennímu cyklu žákovských koncertů.

Více informací >>>

Březnický advent 2019

Zahájení adventu připadlo v roce 2019 na první prosincový den. V našem městě se u této příležitosti koná bohatý kulturní program, jenž pak vyvrcholí na náměstí rozsvícením vánočního stromu. A ZUŠ Březnice nemohla chybět.

Více informací >>>

Křest knihy o Březnici

"Březnice slovem i obrazem" - tak zní titul nově vydané a bohatě ilustrované publikace PhDr. Jaroslava Kozlíka. Slavnostní křest knihy byl obohacen o krátký hudební program, který zaštiťovala naše škola.

Více informací >>>

Písně absurdní v Březnici

Rovněž v Březnici zazněly v podání pěveckého sboru "Voci Bianche" pod vedením paní učitelky Květy Ciznerové "Písně absurdní".

Více informací >>>

Schůze MO STP 2019

Náplní schůze MO STP byla opět hudební vložka v podání žáků školy.

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2018/2019)

Více informací >>>

Absolventský koncert 2019

Ve školním roce 2018/2019 se na samostatném absolventském koncertě představili hned 4 absolventi.

Více informací >>>

Předávání diplomů na VOŠ 2019

Více informací >>>

Zahradní slavnost 2019

Letošní "Zahradní slavnost" základní školy se nesla v duchu oslav 100-letého výročí založení republiky.

Více informací >>>

Naučné koncerty pro děti MŠ

Vždy v červnu mezi nás zavítají děti z mateřských škol na "malé zastavení s hudbou".

Více informací >>>

Písně absurdní

"Písně absurdní" - komponovaný tematický hudební program, který připravil pěvecký sbor "Voci Bianche".

Více informací >>>

Žestě v koleji

Nádvoří jezuitské koleje, se kterou naše škola sousedí a se kterou má společnou historii (v naší budově sídlilo původně jezuitské gymnázium), přímo vybízí ke konání koncertů.

Více informací >>>

SchoolStock 2019 Příbram

Každoročně se v celé České republice - pod názvem "ZUŠ Open" - koná festival Základních uměleckých škol; ten příbramský pak nese název "SchoolStock".

Více informací >>>

'Modrý klíč' 2019

Již potřetí přijal pěvecký sbor "Voci Bianche" pozvání na festival sborového zpěvu do Modrého klíče v Praze.

Více informací >>>

Jarní žákovská vystoupení

Polovina května je na naší škole už mnoho let spjata s cyklem třídenních žákovských vystoupení.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert souboru Capella flauta

Tradiční koncert flétnového souboru Capella flauta je již neodmyslitelnou a oblíbenou "trvalkou".

Více informací >>>

Výstava prací žáků výtvarného oboru

Paní učitelka Hana Vydrová nainstalovala v infocentru na náměstí výstavu tvořenou různými pracemi žáků výtvarného oboru.

Více informací >>>

Koncert Žákovského orchestru TEEN BAND

Žákovský orchestr ZUŠ Březnice, hrající od "nové sezóny" pod názvem "TEEN BAND", si opět připravil na svůj samostatný každoroční koncert v kulturním domě celou plejádu nových písní.

Více informací >>>

Žáci pěveckého oddělení zpívají v Irsku

Petra Prýmková a David Cizner se představili jako sólisté v barokní opeře "Bouře" až v dalekém Irsku.

Více informací >>>

Tochovický masopust 2019

Ani ten letošní ročník tochovického masopustu se neobešel bez naší účasti; tentokráte se zde představil Žákovský orchestr ZUŠ.

Více informací >>>

Soutěže ZUŠ 2018/2019

Každoročně se - ve vybraných "disciplínách" - konají soutěže žáků Základních uměleckých škol; a i tentokrát měla naše škola svá želízka v ohni...

Více informací >>>

David Cizner zpívá Rybovku v Praze

David Cizner nastudoval a ujal se sólového tenorového partu v České mši vánoční na několika koncertech v Praze.

Více informací >>>

Disney na vlnách klasiky

Sabina Štefanová a Klára Polívková - 2 žákyně ZUŠ Březnice - zcela samostatně připravily, nacvičily a zorganizovaly tematický koncert s podtitulem "Disney na vlnách klasiky".

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru Capella flauta

Flétnový soubor "Capella flauta" pravidelně, už po mnoho let, obohacuje adventí období o svůj předvánoční koncert. Ten letošní se uskutečnil v hudebním sále březnického konventu.

Více informací >>>

Pěvecký sbor zpívý s Příbramským big-bandem

Každoročně před vánoci zavítá do našeho města Příbramský big-band, se kterým na vánočním koncertě spoluúčinkuje i náš pěvecký sbor "Voci Bianche".

Více informací >>>

Adventní koncert "Voci Bianche"

Na neděli 16. prosince 2018 si připravil pěvecký sbor "Voci Bianche" adventní koncert, který se konal ve zdejším konventu jezuitské koleje. Sbor se zde poprvé rovněž představil v nových kostýmech.

Více informací >>>

Advent na zámku Březnice 2018

Oslava adventního období se v našem městě neodehrává jen u příležitosti tozsvícení vánočního stromu na náměstí, ale rovněž na nádvoří zámku.

Více informací >>>

Advent v Drahenicích 2018

3. ročník adventu v Drahenicích odzobil svým vystoupením opět pěvecký sbor "Voci Bianche".

Více informací >>>

Předvánoční veřejná vystoupení žáků

Více informací >>>

Advent v Březnici

První adventní neděle je spojena s rozsvícením vánočního stromu. Bohatý kulturní program u příležitosti slavnostního dne se odehrál - dílem i v naší režii - jednak v kulturním domě, aby pak vyvrcholil na náměstí.

Více informací >>>

Festival pěveckých sborů Příbram 2018

I letos se zúčastnil náš Pěvecký sbor "Voci Bianche" příbramského festivalu.

Více informací >>>

Schůze MO STP 2018

Každým rokem - vždy druhé úterý v říjnu - bývá vyhrazeno pro setkání občanů Březnice a okolních obcí na schůzi MO STP ve zdejším kulturním domě. Žáci hudebního oboru si připravují - pro zpestření programu - krátké hudební vystoupení.

Více informací >>>

Léto u sv. Rocha - koncert sólistů

Koncert sólistů ZUŠ Březnice pěvecké třídy pí. uč. Květy Ciznerové se u skutečnil v rámci cyklu koncertů "Léto u sv. Rocha".

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2017/2018)

Více informací >>>

Weldon - opera 'Bouře'

Barokní semi-opera Bouře byla nastudována v anglickém originálu účastníky mezinárodního pěveckého kurzu ve Spáleném Poříčí, kde jednou z lektorek je paní Květa Ciznerová. A hned několik dalších našich adeptů školy se zapojilo do realizace opery a hned 3 z nich si "střihli" některé z hlavních rolí.

Více informací >>>

Absolventský koncert 2018

Více informací >>>

Hudba z filmů II (2018)

Prostor zámeckého hudebního sálu využíváme rádi, zejména pro jeho vynikající akustiku. Naše pěvecké oddělení zde uspořádalo další z řady svých koncertů.

Více informací >>>

Předávání diplomů na VOŠ 2018

Na konci roku vždy očekáváme telefonát paní ředitelky VOŠ a SOŠ Ing. Marie Fiřtíkové s obligátní otázkou ... "Zahrajete zase absolventům?" ... a samozřejmě od nás zazní "ano".

Více informací >>>

Oslavy patrona města sv. Víta

Oslavy patrona města Březnice sv. Víta se svého času konaly pravidelně rok co rok. Ale to už je dávná historie, a město se na ní snaží navázat...

Více informací >>>

Zámecká slavnost Bukovany

Pěvecký sbor "Voci Bianche" využil pozvání léčebny Bukovany za účelem spoluúčasti na Zámeckých slavnostech 2018.

Více informací >>>

Naučné koncerty pro MŠ

ZUŠ Březnice opět se ráda připomněla dětem z mateřských škol a připarvila pro ně malé "dopolední seznámení s hudbou".

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert CF/2018

Další z řady jarních koncertů Flétnového souboru "Capella flauta" proběhl tradičně na zámku.

Více informací >>>

SchoolStock 2018 Příbram

SchoolStock 2018 se konal již tradičně v Příbrami za účasti nejlepších kapel ZUŠ okresu Příbram. Naší školu reprezentoval Žákovský orchestr "Teenband".

Více informací >>>

Žestě v koleji

Žesťové kvarteto "Happy Brass" si vůbec poprvé dovolilo připravit samostatný koncert. Využilo krásných prostor nádvoří zdejší Jezuitské koleje, kde je "parádní" akustika.

Více informací >>>

Hudební festival v Modrém klíči 2018

Vypadá to, že pěvecký sbor "Voci Bianche" má našlápnuto k další pravidelné spolupráci.

Více informací >>>

Akordeonová přehlídka okresu Příbram 2018

Tentokráte se přehlídka akordeonistů konala v Sedlčanech - a i zde hráli žáci naší školy.

Více informací >>>

Květnová žákovská vystoupení 2018

Ke konci každého školního roku se žáci mohou prezentovat svými dovednostmi na již tradičních žákovských vystoupeních.

Více informací >>>

Setkání dříve narozených 2018

Město Březnice připravilo pro nejstarší naše spoluobčany malé vzpomínkové setkání, při kterém zazněla i hudba v podání žáků naší školy.

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru ZUŠ

Jarní koncert žákovského orchestru se tradičně uskutečnil ve velkém sále březnického kulturního domu.

Více informací >>>

Adam Závodský na JAMU

Náš bývalý žák Adam Závodský jako vůbec první odchovanec naší školy byl přijat ke studiu na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor hra klavír.

Více informací >>>

Soutěže ZUŠ 2018

Každoročně se koná soutěž ZUŠ ve vybraných kategoriích - jako např. letos byla vyhlášena soutěž ve zpěvu a ve hře na dechové nástroje. A naše škola si vůbec nevedla špatně, právě naopak!

Více informací >>>

Tochovický masopust 2018

Ani letos jsme nemohli chybtě na Tochovickém masopustním veselí.

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru "Capella flauta"

Předvánočním koncertem flétnového souboru Capella flauta se zpravidla uzavírá cyklus mnoha prosincových vystoupení školy

Více informací >>>

Pěvecký sbor zpívá s Příbramským bigbandem

Pěvecký sbor "Voci Bianche" rád využil nabídky Příbramského big-bandu na spoluúčast při vánočním koncertě v Březnici.

Více informací >>>

Předvánoční žákovská vystoupení 2017

Po půl roce si žáci školy se svými učiteli opět připravili cyklus 3 koncertů

Více informací >>>

Advent v Březnici

První adventní neděle a s ní slavnostní rozsvícení stromu na náměstí vč. doprovodných hudebních programů ZUŠ Březnice připadla na 3. prosince 2017.

Více informací >>>

Advent v Drahenicích

Zahájení adventního období v nedalekých Drahenicích opět obohatil pěvecký sbor "Voci Bianche".

Více informací >>>

Advent v Hudčicích

V Hudčicích jsme účinkovali o adventu vůbec poprvé.

Více informací >>>

Veletrh Obchodní akdemie Příbram

Obchodní akdemie Příbram každoročně připravuje se svými studenty 'Veletrh fiktivních firem' - a ten letošní právě obohatilo svou hrou Žesťové kvarteto ZUŠ Březnice pana učitele Tomáše Bláhy.

Více informací >>>

Posvícenské muzicírování v Hudčicích a Slavětíně

Několik dětí ze třídy pana učitele Bláhy se sami aktivně zapojily do organizace posvícenského muzicírování na návsi v několika sousedních obcích.

Více informací >>>

Festival pěveckých sborů Příbram 2017

Pěvecky sbor "Voci Bianke" se poprvé zúčastnil v Příbrami tamního festivalu pěveckých sborů a zanechal velice dobrý dojem

Více informací >>>

Schůze občanů březnicka MO STP 2017

Naši spoluobčané se rádi 2x ročně setkávají na schůzi MO STP, možná i proto, že jim tam žáci naší školy zpříjemní odpoledne staršími populárními písněmi.

Více informací >>>

Lovecké vytrubování Bubovice 2017

Mon myslivců bývá ukončen tradičními loveckými signály a fanfáry. Tohoto úkolu se v Bubovicích už podruhé ujalo Žesťové trio školy.

Více informací >>>

Koncert smyčcového orchestru na výstavě květin v Čimelicích

Každé dva roky se v Čimelicích koná výstava květin. Letos už to byl 32. ročník a konal se ve dnech 24. až 27. srpna 2017 (čtvrtek až neděle). Prohlídku květin pak návštěvníkum svou hrou zpestřil Smyčcový orchestr ZUŠ Březnice

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2016/2017)

Více informací >>>

Předávání diplomů na SZeŠ VOŠ Březnice

Naše škola ani letos nechyběla při slavnostním předávání maturitních vysvědčení a diplomů absolventů VOŠ Březnice.

Více informací >>>

Zahradní slavnost ZŠ 2017

Zahradní slavnost organizuje ZŠ Březnice vždy na konci školního roku a volně navazuje na svůj program "Děti dětem".

Více informací >>>

Absolventský koncert

Ten letošní koncert absolventů se nesl ve znamení žesťových nástrojů a sólového zpěvu.

Více informací >>>

Hudba z filmů

Hudba z filmů - tak zněl název komponovaného večera na zámku v Březnici, v režii pěveckého sboru Voci Bianche.

Více informací >>>

Přehlídka orchestrů v Rožmitále pod Třemšínem

Každoročně se v červnu koná v Rožmitále pod Třemšínem přehlídka orchestrů.

Více informací >>>

Muzejní noc v Památníku AD ve Vysoké

Na zámečku ve Vysoké u Příbrami, kde v létě pobýval Antonín Dvořák, se rovněž otevřely jeho prostory v rámci Muzejní noci. Svým hudebním vystoupením obohatil večer Flétnový soubor "Capella flauta" a Žesťové kvarteto "Happy Brass" ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

SchoolStock 2017

SchoolStock 2017 je název festivalu Základních uměleckých škol příbramského okresu

Více informací >>>

Pěvecký sbor v 'Modrém klíči' v Praze

Pěvecký sbor ZUŠ Březnice "Voci Bianche" přijal pozvání na festival sborového zpěvu do "Modrého klíče" v Praze

Více informací >>>

Akordeonový festival Příbram 2017

V našem okresním městě se uskutečnil společný Akordeonový koncert ZUŠ okresu Příbram

Více informací >>>

Květnová žákovská vystoupení

Především pro rodiče žáků ZUŠ (ale nejen pro ně) je určen tradiční cyklus 3 žákovských vystoupení.

Více informací >>>

Na vlnách klasiky

Sólisté pěvecké třídy vystoupili s koncertem klasických písní ve zdejší synagoze.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert CF

Druhý květnový týden bývá už více než 10 let vyhrazen Flétovému souboru Capella flauta a jeho zámeckému koncertu.

Více informací >>>

Pokládání věnců na březnickém hřbitově

Vzpomínková akce na ukončení II. světové války odehrávající se na březnickém hřbitově byla provázena tentokráte hudbou žesťového kvarteta školy.

Více informací >>>

Soutěžní přehlídka orchestrů Poděbrady 2017

Žákovský orchestr ZUŠ Březnice reprezentoval naší školu na soutěžní přehlídce v Poděbradech.

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru 2017

Velký samostatný koncert Žákovského orchestru ZUŠ Březnice proběhl - kde jinde než ve zdejším kulturním domě.

Více informací >>>

Soutěže ZUŠ 2016/2017 - hra na klavír, hra na housle

Školní rok 2016/2017 byl ve znamení soutěží těchto kategorií: ve hře na klavír, ve hře na smyčcové nástroje, ve hře na kytaru, ve hře orchestrů a přehlídky výtvarného oboru.

Více informací >>>

Tochovický masopust

Tentokráte se masopustního veselí v nedaleké obci zúčastnil Soubor smyčcových nástrojů se svámi sólisty paní učitelky Ivety Balkové.

Více informací >>>

Předvánoční koncert CF

Už 15 let na naší pracuje Flétnový soubor "Capella flauta", který pravidelně zpestřuje svojím vystoupením rovněž předvánoční atmosféru.

Více informací >>>

Adventní koncert pěveckého sboru v kostele

Poprvé měl možnostl náš Dětský pěvecký sbor "Voci bianche" zpívat v březnickém kostele

Více informací >>>

Příbramský big-band v Březnici

Letošním hostem Příbramského big-bandu byl Dětský pěvecký sbor školy "Voci bianche" paní učitelky Květy Ciznerové.

Více informací >>>

Advent na březnickém zámku 2016

I březnický zámek každoročně organizuje oslavy adventu a i naše škola se ho pravidelně účastní.

Více informací >>>

Předvánoční žákovská vystoupení

Ani letos nebyli rodiče ochuzeni o tradiční cyklus tří předvánočních vystoupení žáků v hudebním sále školy.

Více informací >>>

Advent v Drahenicích (2016)

Letos poprvé "došlo" ze strany ZUŠ i na Drahenice.

Více informací >>>

Zahájení adventu 2016 na Březnickém náměstí

Ani letošní slavnostní rozsvícení vánočního stromu na březnickém náměstí se neobešlo bez naší účasti.

Více informací >>>

Putování se světýlky za sv. Martinem

Spolek Prokop Příbram pořádá každoročně na sv. Martina pro všechny děti a rodiče lampiónový průvod "Putování se světýlky za sv. Martinem". Písněmi obohatil tento slavnostní večer 2016 náš dětský pěvecký sbor "Voci bianche".

Více informací >>>

Hudební vložka na schůzi MO STP

Pravidelná setkání našich spoluobčanů ve zdejším kulturním domě vždy zpestří hudbou žáci naší školy.

Více informací >>>

Spoluúčast žáků školy na koncertě Českého tria

Žáci ZUŠ Březnice poprvé vyzkoušeli možnost spoluúčinkovat v rámci "Březnických hudebních večerů" s profesionálním tělesem na koncertě vážné hudby. Na zdejší zámek zavítalo světově známé klavírní "České trio".

Více informací >>>

Koncert dětského pěveckého sboru v Praze

Komorní dětský sbor ZUŠ Březnice "Voci Bianche" už po jednom roce působení účinkoval v Praze - v kostele svatého Klimenta na Novém Městě v Klimentské ulici

Více informací >>>

Myslivecké vytrubování

Už vytrubujeme i na honech.

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2015/2016)

Více informací >>>

Zahradní slavnost 2016

Ani při druhém ročníku zahradních slavností na ZŠ nechyběla naše škola

Více informací >>>

Napříč hudebními žánry - koncert Pěveckého sboru ZUŠ v synagoze

Pěvecký sbor si připravil další z řady koncertů - tentokráte ve zdejší židovské synagoze.

Více informací >>>

Abolventský koncert 2016

Ve školním roce 2015/2016 ukončili I. cyklus studia na samostatném absolventském koncertě 2 žáci naší školky: Martin Šťastný (akordeon) a Jan Pobříslo (klarinet)

Více informací >>>

Oslavy 800 let města Příbram

V letošním roce si naše okresní město Příbram připomenulo přesně osm staletí od první písemné zmínky o své existenci.

Více informací >>>

Předávání diplomů na VOŠ 2016

Hudební vložka žáků ZUŠ u příležitosti slavnostního aktu předávání maturitních vysvědčení a diplomů na zdejší VOŠ patří už k tradici.

Více informací >>>

Duchovní koncert v kostele v Chrašticích

Paní uč. Ciznerová připravila další koncert - tentokráte duchovní hudby v Chrašticích v tamním kostele.

Více informací >>>

Jarní koncert "Pro radost"

Po delší odmlce se ke slovu přihlásil p. uč. Staněk se svým Komorním souborem a Ženským pěveckým sborem.

Více informací >>>

Knižní pohotovost 2016

Žáci 8. B ZŠ Březnice přišli s projektem "Knižní pohotovost". Žáci ZUŠ Březnice jim hrou na hudební nástroje zpestřili slavnostní otevření páté "Knižní pohotovosti" v našem městě - tentokráte před budovou ZŠ.

Více informací >>>

Výchovný koncert pro ZŠ 2016

Pro ZŠ Březnice jsme připravili 1. ročník výchovného koncertu.

Více informací >>>

Žákovská vystoupení

Tradiční cyklus 3 žákovských vystoupení se uskutečnil v předposledním květnovém týdnu.

Více informací >>>

Přehlídka ZUŠ SchoolStock 2016 Příbram

V roce 2016 slaví město Příbram 800 let od svého založení. Oslavy jsou v plném proudu a i naše škola se několikrát zde prezentovala. Tentokráte u příležitosti Festivalu ZUŠ SchoolStock 2016 Příbram.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert flétnového souboru Capella flauta

Ani letos jsme nepřerušili tradici v pořádání jarního zámeckého koncertu.

Více informací >>>

Velikonoční koncert 2016 v Příbrami

Na Březových Horách v Příbrami se nachází kostel sv. Vojtěcha. V jeho prostorách pak náš Pěvecký sbor uspořádal Velikonoční koncert.

Více informací >>>

Schůze MO STP 2016 (č.1)

Pravidelně - 2x ročně se schází naši spoluobčané na schůzi MO STP ve zdejším kulturním domě. A rovněž pravidelně jim zpříjemňujeme hudbou tato odpoledne.

Více informací >>>

Absolventský koncert Adama Závodského

Adam Závodský je druhým odchovancem ředitele školy Přemysla Zíky, jež studuje na konzervatoři. Ve školním roce 2015/2016 byl studentem 4. ročníku u paní profesorky Magdy Štajnochrové na konzervatoři v Českých Budějovicích..

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru 2016

V pořadí 4. jarní koncert Žákovského orchestru proběhl v KD Březnice.

Více informací >>>

Velikonoční koncert 2016

Od září 2015 se nově otevřelo na naší škole oddělení sólového a sborového zpěvu. Paní učitelka Květa Ciznerová připravila k velikonočním svátkům první samostatný koncert Pěveckého sboru ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Krajské kolo soutěže ZUŠ

Vynikajícím způsobem reprentovalo naší školu Žesťové kvarteto pana učitele Tomáše Bláhy na krajském kole soutěže ZUŠ v Kolíně.

Více informací >>>

Okresní kolo soutěže ZUŠ

Výborně si vedli naši žáci v okresním kole na soutěži ZUŠ v oboru "komorní hra".

Více informací >>>

Česká mše vánoční "Hej mistře" v Mirovicích

Už poněkolikáté se za doprovodu muzikantů smyčcového orchestru ZUŠ Březnice kzazněla na Štědrý den v Mirovickém kostele Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru "Capela flauta"

Již tradiční předvánoční koncert flétnového souboru ZUŠ Březnice "Capela flauta" proběhl jako vždy v poslední pondělí před Štědrým dnem v Reprezentačním sále Městského úřadu na Náměstí.

Více informací >>>

Koncert Příbramského big-bandu

Jako předskokani Příbramského big-bandu na Vánočním koncertu vystoupil Žákovský orchestr ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Advent na zámku Březnice

I zdejší zámek v čele s kastelánem - p. Ing. Robertem Bartákem - připravuje kulturní program spojených s oslavou adventního období.

Více informací >>>

Žákovská vystoupení žáků hudebniho oboru

Druhý prosincový týden bývá v naší škole vyhrazen veřejným žákovským vystoupením.

Více informací >>>

Zahájení adventu - Březnice 2015

A opět rok uplynul a opět jsme byli na Náměstí u toho

Více informací >>>

'L@večky' - advent Bubobvice

Projekt 'L@večky" si našel cestu i na advent.

Více informací >>>

Dlouhý život v krátkých příbězích

"Dlouhý život v krátkých příbězích" byl název přednášky, která se uskutečnila v březnické synagoze.

Více informací >>>

Koncert žáků na schůzi ZO STP

Hudební vložka žáků naší školy na pravidelných setkáních občanů ve zdejším KD patří neodmyslitelně k zajímavým zpestřením programu.

Více informací >>>

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Pořádané akce - výběr (školní rok 2014/2015)

Více informací >>>

Abolventský koncert 2015

V letošním roce se na samostatném absolventském koncertě představila jediná absolventka ZUŠ Březnice - a to Anna Křivková (ze třídy ředitele školy Přemysla Zíky), spoluúčinkovaly pak 2 mladé nadějné houslistky Michaela Nováková a Zdeňka Zíková.

Více informací >>>

Předávání diplomů a maturitních vysvědčení na VOŠ Březnice

Bývá hezké zpříjemnit hudbou slavnostní akt předávání diplomů a maturitních vysvědčení úspěšným absolventům. Tohoto úkolu se na zdejší VOŠ SZeŠ ujali žáci naší školy.

Více informací >>>

Přehrávky žáků houslového oddělení

Vážná nemoc p. uč. Ladislava Staňka zabránila jeho žákům vystoupit na hudebních vystoupeních.

Více informací >>>

Oslava 80. výročí ZŠ Březnice

V pátek 19. června 2015 proběhl v budově a areálu Základní školy Březnice u příležitosti 80-letého výročí školy den otevřených dveří spojených s kulturním programem a slavnostním rozloučením s žáky devátého ročníku.

Více informací >>>

Vítání občánků do života (5/2015)

Hudbou vítají naše nejmenší spoluobčánky i žáci naší školy

Více informací >>>

Zádušní mše za padlé spoluobčany během II. světové války

Letos uplynulo 70 let od skončení největší války v dějinách. Poslední výstřely padly nedaleko Březnice - na Slivici (u Milína), i když pamětníci vzpomínají, že ve městě samém se střílelo ještě o několik hodin později.

Více informací >>>

Květnová žákovská vystoupení

Během třídenních vystoupení se vždy představí veřejnosti skoro všichni žáci hudebního oboru.

Více informací >>>

Zahájení výstavy "Ludvík Kuba - Březnice & Slaný"

Slavnostní zahájení výstavy Ludvíka Kuby v březnickém konventu obohatilo malé hudební vystoupení vystoupení žáků naší školy.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert CF/2015

Květen, zdejší zámek a flétnový soubor ZUŠ Březnice Capella flauta už neodmyslitelně patří k sobě

Více informací >>>

Křest CD "Pověsti z Březnice a okolí"

Naše spolupráce se ZŠ Březnice je velmi "těsná". Letos jsme se kromě jiného hudebně podíleli na vydání CD s názvem "Pověsti z Březnice a okolí"

Více informací >>>

Schůze MO STP 2015 (č.1)

Pravidelně 2x ročně se schází občané našeho města v KD (v průměru chodívá tak 300 lidí!) - a my jim tam hrajeme ...

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru 2015

Žákovský orchestr ZUŠ Březnice hrající pod taktovkou pana učitele Tomáše Bláhy je "reprezentativním" tělesem naší školy. Pravidelně na březen připravuje do kulturního domu velký koncert.

Více informací >>>

Tochovický masopust 2015

Každoročně si připravuje dechový soubor ZUŠ Březnice hudební pásmo k tochovickému masopustním veselí.

Více informací >>>

Budoshow Junior 2015

První ročník Tochovického soustředění mládeže se konal v Tochovicích.

Více informací >>>

Okresní kolo soutěže ZUŠ (dechové nástroje)

Okresního kola ZUŠ ve hře na dechové nástroje se účastnilo i několik žáků naší školy. Sice nakonec nikdo z nich nepostoupil do krajského kola, ale svým výkonem rozhodně nezahanbili.

Více informací >>>

Interní předehrávky žáků klavírního oddělení pí. uč. Koupilové

Předehrávky žáků mají svá určitá specifika (formu, průběh) - jiná než klasická žákovská vystoupení či koncerty. Toho se rozhodla využít paní učitelka Jitka Koupilová.

Více informací >>>

Vánoce v podzemí hornické štoly

Více informací >>>

Slavnostní Štědrovečerní rybova mše v Mirovicích

Podobně jako na Štědrý den 2013, tak i v roce 2014 se uskutečnila v Mirovickém kostele sv. Klimenta Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Více informací >>>

Předvánoční koncert souboru zobcových fléten "Capella flauta"

Ani letos nebyli posluchači "ochuzeni" o předvánoční koncert flétnového souboru Capella flauta.

Více informací >>>

Advent na zámku Březnice

Březnický zámek nezůstává pozadu při oslavách nastávajícího - zejména pro děti bezesporu nejkrásnějšího - období.

Více informací >>>

Cyklus 3 předvánočních vystoupení žáků hudebního oboru

Na každoroční cyklus předvánočních vystoupení se těší nejen rodiče a prarodiče účinkujících. I příbuzní a kamarádi žáků si rádi najdou cestu do hudebního sálu ZUŠ, aby kromě jiného alespoň na chvíli si během hudby odpočinuli od vánočního shonu.

Více informací >>>

Advent v Březnici

Období čtyř neděl před vánočními svátky nazýváme adventem. Každoročně první adventní neděle je pak spjata s rozsvícením vánočního stromu na náměstí.

Více informací >>>

Schůze MO STP 2014 (č.2)

Žáci ZUŠ Březnice se pravidelně podílí na kulturní vložce při schůzích MO STP. Hrají písně, které snad všechny přítomné posluchače osloví - české i světové evergreeny.

Více informací >>>

Večer s rodákem v synagoze

Více informací >>>

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Pořádané akce - výběr (školní rok 2013/2014)

zkrácený (zjednodušený) seznam - výpis akcí

Více informací >>>

Děti dětem 2014

Komponované pásmo zdejší ZŠ, v jehož průběhu pravidelně účinkují i žáci naší školy.

Více informací >>>

Předávání diplomů a maturitních vysvědčení na VOŠ a SOŠ Březnice

Absolventům zdejší Střední a vyšší odborné školy při slavnostním ukončení studia pravidelně hrají žáci ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Žákovská vystoupení (05/2014)

Během třídenních jarních žákovských vystoupení se veřejnosti postupně představí skoro všichni žáci školy.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert CF/2014

Společný koncert 2 flétnových souborů a nadějného mladého klavíristy mohli zájemci vyslechnout v prostorách hudebního sálu březnického zámku.

Více informací >>>

Májový koncert

Májový koncert měl proběhnout na Náměstí. Měl, ale nakonec neproběhl. Chcete vědět proč? A jak to nakonec dopadlo? ...

Více informací >>>

Dubnová schůze SPCCH

Po půl roce opět naši žáci ZUŠ účinkovali při výroční schůzi SPCCH.

Více informací >>>

Slavnostní zahájení vernisáže na strakonickém hradě

Náš instrumentální soubor "5 o'clock coffee" vystoupil na slavnostním zahájení vernisáže u příležitosti 120 let "Muzea středního Pootaví" Strakonice v prostorách tamního hradu.

Více informací >>>

Odpoledne s hudbou II.

Soubor "Five o'clock coffee" v krátké době zopakoval své úspěšné vystoupení "k poslechu i tanci" ve vinárně březnického kulturního domu.

Více informací >>>

Koncert žákovského orchestru ZUŠ Březnice

Druhý samostatný koncert Žákovského orchestru ZUŠ Březnice se uskutečnil v kulturním domě.

Více informací >>>

Masopust v Tochovicích 2014

Ani letos jsme nezapomněli na přidruženou obec Tochovice při organizaci masopustního programu.

Více informací >>>

Okresní kolo soutěže ZUŠ

Vždy ve tříletých cyklech se konají soutěže mladých nadějných klavíristů. Letos se pořádání okresního kola zhostila ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem a naší školu zde reprezentovaly 2 žákyně.

Více informací >>>

Odpoledne s hudbou I.

Soubor "Five o'clock coffee" poprvé, ale určite ne naposledy, hrál k poslechu i tanci ve vinárně zdejšího kulturního domu.

Více informací >>>

Koncert pěveckého sboru Jiřího Staňka

Příbramský smíšený sbor Jiřího Staňka se k nám do Základní umělecké školy vždy rád vrací...

Více informací >>>

Vánoce v hornickém muzeu v Příbrami

Hluboko pod zemí koncertovat? ... Je to možné - a to v nedaleké Příbrami, jež je známa jako historické hornické město, které je prošpikováno důlními chodbami. Rádi jsme přijali nabídku spolku Prokop na vánoční účinkování přímo v Mariánské štole hornického muzea na Březových Horách.

Více informací >>>

Česká mše vánoční v Mirovicích

Více informací >>>

Absolventský koncert (2013)

Pozdě, ale přece. Tak by se mohl charakterizovat absolventský koncert, jež se měl původně konat už v červnu.

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru Capella flauta

Nesmíme zapomenout ani na pravidelné předvánoční setkání s flétnovým souborem Capella flauta.

Více informací >>>

Kavárenský večer v Blatné

Místem konání - v pořadí šestým vystoupením instrumentálního souboru "5 o'clock coffee" - se stal restaurant & music bar Prostor v Blatné.

Více informací >>>

Žákovská předvánoční vystoupení

Každoročně v prosinci chystáme veřejná vystoupení žáků hudebního oboru. Ani letošní rok nebyl vyjímkou.

Více informací >>>

Akordeonový koncert

První samostatní akordeonový koncert žáků paní učitelky Věry Obdržalové proběhl v hudebním sále školy.

Více informací >>>

Advent v Březnici 2013

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Náměstí v Březnici bývá spojeno s kulturním programem, který ve spolupráci s odborem kultury Města připravují obě zdejší MŠ, ZŠ i naše ZUŠ.

Více informací >>>

Země divů v zimě na zámku Drahenice

Na zámku v nedaleké obci Drahenice se koná vždy začátkem prosince tradiční charitativní předvánoční trh. Letos vůbec poprvé na něm vystoupili s hudebním programem i žáci naší školy.

Více informací >>>

Vítání občánků do života

Sluší se vždy přivítat nové občánky do života; i v našem městě 2-3 x do roka se nově narození se svými rodiči sejdou na slavnosti, jež se koná v prostorách Reprezentačního sálu zdejšího Městského úřadu - za účasti představitelů Města a dětí ze ZŠ i ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Stylový kavárenský večer v Praze v hudební kavárně Dadap

V úterý 5. listopadu 2013 naše sdružení "Five o'clcock coffee" se poprvé (a doufáme, že ne naposled) představil veřejnosti v Praze v kavárně Dadap na tradičním stylovém kavárensko-tanečním hudebním večeru.

Více informací >>>

Schůze SPCCH 2013 (č.2)

Žáci naší školy nemohli nechybět na setkání občanů regionu Březnicka na pravidelném setkání SPCCH v KD Březnice.

Více informací >>>

Koncert pěveckého sdružení Jiřího Staňka

Příbramský smíšený sbor Jiřího Staňka patrně nachází domovskou scénu na naší škole. Vždyť před několika léty si zde odbyli svou vůbec první veřejnou premiéru a pravidelně se k nám vrací.

Více informací >>>

Pořádané akce - výběr (školní rok 2012/2013)

zkrácený (zjednodušený) seznam - výpis akcí

Více informací >>>

 

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Výběr z prací žáků výtvarného oboru za školní rok 2012/2013

I výtvarný obor je nedílnou součástí naší školy. Děti se podílí na výzdobě prostor nejen naší školy, ale s jejich pracemi se můžeme setkat i na zdejším zámku, v konventu, na ZŠ i jinde.

Více informací >>>

Slavnostní otevření revitalizovaného březnického Náměstí

Dne 6. července 2013 bylo slavnostně otevřeno opravené náměstí v našem městě.

Více informací >>>

Děti dětem - konec školního roku 2012/2013

V předposlední den školního roku si děti ze ZŠ a ZUŠ Březnice společně připravují kulturní program nejen pro malé, ale i velké.

Více informací >>>

Promenádní koncert v konventu na nádvoří bývalé jezuitské koleje

Více informací >>>

Poučně výchovné koncerty pro březnické mateřské školky

I letos jsme navázali na spolupráci s oběma mateřskými školkami v našem městě z minulých let a připravili pro děti hudební seznamovací dopoledne na téma "Koncert".

Více informací >>>

Žákovská květnová vystoupení 2013

V předposledním květnovém týdnu se v prostorách hudebního sálu uskutečnily ve třech dnech celkem tři veřejná vystoupení žáků hudebního oboru - dva koncerty (úterý a čtvrtek) a jedny předehrávky (středa).

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert CF/2013

Jarní zámecký koncert flétnového souboru Capella flauta, pod vedením pana učitele Tomáše Bláhy - a jejich hostů - Adama Závodského, bývalého žáka naší školy, nyní už posluchače 1. ročníku konzervatoře v Českých Budějovicích, byl očekáván s velkým zájmem.

Více informací >>>

Promenádní zámecký koncert

Instrumentální soubor učitelů ZUŠ připravil pro své fanoušky v Březnici malý "bombónek" - a to "Promenádní koncert" na zdejším zámku.

Více informací >>>

Májový koncert 2013 na náměstí

1. máj je mezinárodní svátek, který se slaví už od roku 1890. V Březnici v minulých letech se konal vždy za účasti Rožmitálské venkovanky. Pro letošní rok 2013 byla pořadatelem (tedy Město Březnice) pověřena - na zajištění Májových oslav - poprvé v historii naše ZUŠ. A doufejme, že nikoliv naposled ...

Více informací >>>

Premiéra instrumentálního souboru učitelů ZUŠ Březnice

Při ZUŠ Březnice vznikl na podzim roku 2012 "Instrumentální soubor učitelů ZUŠ Březnice". Po počáteční několikateré obměně na pozici houslisty se konečně obsazení souboru ustálilo a v polovině dubna se poprvé toto hudební těleso představilo veřejnosti.

Více informací >>>

Koncert "Žákovského orchestru ZUŠ Březnice" v Infocentru

S velikým úspěchem se uskutečnil v prostorách Infocenta a městské knihovny v Březnici na Náměstí koncert "Žákovského orchestru ZUŠ".

Více informací >>>

Tochovický masopust 2013

Ani letos nemohla naše škola chybět při masopustních oslavách v Tochovicích. Oproti minulým létům však program probíhal v prostorách zdejšího kulturního domu.

Více informací >>>

Slavnost narození Páně

Vysloví-li se slovo 'Vánoce' a 'Jakub Jan Ryba' - každý ihned doplní "Česká mše vánoční". A tu jsme mohli vyslechnout na Štědrý den přesně o půlnoci v Březnickém kostele. Největší měrou se na ní podílela ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru Capella flauta

Poslední pondělí před vánočními svátky bývá vyhrazeno pro předvánoční koncert flétnového souboru Capella flauta

Více informací >>>

Žákovská předvánoční vystoupení

Ve dnech 12. a 13. prosince 2012 jsme mohli vyslechnout tradiční předvánoční žákovská vystoupení žáků hudebního oboru.

Více informací >>>

Advent 2012

Jako ve všech městech, tak i Březnici, probíhala oslava zahájení adventního období.

Více informací >>>

Vítání občánků (10/2012)

Slavnostnímu aktu odehrávajícímu se v Reprezentačním sále Městského úřadu jsou přítomni zástupci všech zdejších škol (kromě MŠ) - nechybí tedy ani žáci ZUŠ Březnice.

Více informací >>>

Slavnostní znovuotevření kaple ve Vševilech

Naše škola byla požádána o zajištění hudební vložky při slavnostním otevření nově vyzdobené kaple sv. jana Nepomuckého ve Vševilech akademickým malířem Jiřím Šefčíkem. Vynikajícím způsobem se tohoto úkolu zhostila ve hře na trubku Barbora Eichlerová.

Více informací >>>

Schůze SPCCH 2012 (č.2)

Pravidelná setkání mnoha obyvatel našeho města a okolních obcí na schůzích SPCCH bývají zpestřeny kulturní vložkou, na které se významně a pravidelně podílí naše škola. Nejinak tomu bylo i na říjnovém zasedání...

Více informací >>>

Dny evropského dědictví

Ve dnech 8. až 16. září 2012 proběhly v České republice, tedy i ve Středočeském kraji, Dny evropského dědictví (EHD) - Národní téma "Mladí památkám".

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) se konají každý rok v září. Jejich cílem je zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů tj. architektonické, archeologické, sakrální, technické, dále také muzea, galerie a knihovny a i další prostory, v nichž jsou uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví. Především bude možné navštívit také ty památky, které nebývají veřejnosti přístupné vůbec nebo pouze příležitostně. Například neveřejné interiéry radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd. V souvislosti se Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce - přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy.

Více informací >>>

 

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Pořádané akce - výběr (školní rok 2011/2012)

zkrácený (zjednodušený) seznam - výpis akcí

Více informací >>>

Absolventské koncerty (2012)

Ve školním roce 2011/2012 jsme mohli vyslechnout hned dva velké, mimořádně náročné a úspěšné absolventské koncerty, které se nebudou jen tak opakovat.

Více informací >>>

Jarní koncert v infocentru (2012)

V naší škole počátkem tohoto školního roku vzniklo nové hudební těleso sestavené především z řad žáků - žákovský orchestr ZUŠ Březnice. A v měsíci červnu 2012 pak měli svou premiéru v infocentru na Náměstí.

Více informací >>>

Pivní slavnosti Herold na náměstí v Březnici

Pivní slavnosti se letos poprvé konaly na náměstí. Rovněž byl připraven kulturní program, na němž nemohla chybět naše škola.

Více informací >>>

Vystoupení žáků hudebního oboru

S koncem školního roku přichází zúčtování. Ke konci května mají všichni žáci možnost ukázat získané dovednosti na hudebních vystoupeních.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert CF/2012

Rok uplynul jako voda a náš flétnový soubor Capella flauta opět měl možnost předvést své umění na jarním zámeckém koncertě.

Více informací >>>

Schůze SPSCH 2012 (č.1)

Žáci naší školy opět nechyběli na programu kulturní vložky schůze SPSCH. Všichni účinkující sklidili zasloužený potlesk.

Více informací >>>

Tochovické masopustní veselí 2012

V některých obcích do dnešních dnů přetrvávají tradiční zvyky a obyčeje. Jako v Tochovicích, kdy jednou z největších tamní slavností je masopust. Prakticky všichni obyvatelé obce touto slavností žijí, řada z nich si mnoho týdnů před akcí chystá vlastní originální masky. Výběr maškar byl oprvdu obdivuhodný. V sobotu 3. března 2012 se na této lidové slavnosti spolupodílela hudební vložkou i naše škola.

Více informací >>>

Výstava fotografií 2012

U příležitosti zahájení výstavy fotografií tří mladých umělců zahrálo kvarteto zobcových fléten naší školy.

Více informací >>>

Adam Závodský úspěšně na konzervatoř

Nadějný mladý klavírista naší školy Adam Závodský, úspěšně složil přijímací talentové zkoušky na konzervatoř. Je tak v krátké době třetím žákem naší školy, který volí hudbu jako své budoucí řemeslo.

Více informací >>>

Vánoční koncert v Tochovickém kostele

Hned následující den po březnickém vánočním koncertě se konal podobný koncert v kostele sv. Martina v Tochovicích. Pouze program byl poněkud jiný.

Více informací >>>

Vánoční koncert komorního orchestru ZUŠ v KD Březnice

Březnické vánoce si nelze představit bez slavnostního vánočního koncertu, který připravujeme pro naše spoluobčany už více než 20 let.

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru "Capella flauta"

Každoroční akce, která se stává pomalu a nedmyslitelně symbolem vánoc, je Předvánoční koncert flétnového souboru "Capella flauta", konaný v Reprezentačním sále MěÚ Březnice vždy poslední pondělí před vánočními svátky.

Více informací >>>

Vánoční přání - koncert pěveckého sdružení Jiřího Staňka

Už potřetí mezi nás zavítalo příbramské pěvecké těleso pod vedením Jiřího Staňka. Opět jsme se mohli zaposlouchat jak do sborových, tak i sólových písní, proložených hrou na hudební nástroj mladých nadějných muzikantů.

Více informací >>>

Vánoční koncert v Čimelicích

První z řady vánočních koncertů byl odstartován v Čimelickém kostele. Na je jeho zdárném průběhu se podílel náš Komorní smyčcový orchestr pod vedením p. uč. Ladislava Staňka.

Více informací >>>

Předvánoční žákovská vystoupení

Každoroční předvánoční vystoupení žáků hudebního oboru patří neodmyslitelně k tradici naší školy. Podobně jako v minulých letech, tak i letos většina dětí, kteří hrají na hudební nástroj, potěšila nejedno srdíčko.

Více informací >>>

Podzimní setkání knihovníků Středočeského kraje

U příležitosti 100 let od založení Městké knihovny v Březnici proběhlo v prostorách Knihovny a infocentra setkání knihovníků Středočeského kraje. Na zajištění kulturního programu slavnostního dopoledne se podíleli nejmladší žáci hudebního oboru ZUŠ.

Více informací >>>

Výběr z prací žáků výtvarného oboru

V letošním roce se žáci výtvarného oddělení naší školy podíleli se svojí paní uč. Mgr. Danou Sedláčkovou - tak jako v minulých letech - nejen na výzdobě prostor školy, hudebního sálu a výrobě upomínkových předmětů, ale své práce vystavovali i při různých příležitostech. Zde je k nahlédnutí alespoň několik fotografií z jejich tvorby.

Více informací >>>

Schůze SPCCH 2011 (č.2)

K pravidelnému setkání našich spoluobčanů v KD Březnice - vždy druhé úterý v dubnu a říjnu - patří už několik let neodmyslitelně vystoupení žáků naší školy. Nejinak tomu bylo i při letošní podzimní schůzi SPCCH, která se uskutečnila v úterý 11. října 2011.

Více informací >>>

Oslava "narozeni" 2. MŠ Březnice "Sluníčko"

To, že 2. Mateřská škola Březnice "Sluníčko" oslavuje už 20 let působení v našem městě, si určitě zasluhuje oslavu: nechyběl samozřejmě ani kulturní program, který obstaraly děti jak ještě školkou povinné, zároveň však přišly zavzpomínat děti, které už začaly chodit do základní školy. I ty měly připravené taneční vystoupení a hudební koncertík.

Více informací >>>

 

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Pořádané akce - výběr (školní rok 2010/2011)

Více informací >>>

Koncert žáků Jiřího Staňka

V sobotu 25. června 2011 v podvečerních hodinách jsme mohli vyslechnout v hudebním sále naší školy koncert amatérského pěveckého sdružení pod vedením Jiřího Staňka, který k nám zavítal z Příbrami.

Více informací >>>

Absolventský koncert (2011)

Tak jako každým rokem, tak i letos, jsme mohli vyslechnout koncert absolventů hudebního oboru. Po bohatých letech jsme měli jen 2 absolventy: Annu Křivkovou ve hře na klavír a Alžbětu Bartákovou ve hře na klarinet.

Více informací >>>

Jarní koncert na zámečku ve Vysoké u Příbrami (2011)

V prostorách zámečku, dnes muzea Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, mohli milovníci hudby vyslechnout Jarní koncert flétnového souboru Capella flauta, pod vedením p. uč. Tomáše Bláhy.

Více informací >>>

Žákovská vystoupení žáků hudebního oboru

Třídenní kolotoč žákovských vystoupení mohli posluchači vyslechnou v hudebním sále naší školy v předposlední květnový týden. Představila se zde většina žáků školy všech věkových kategorií na nejrůznější hudební nástroje.

Více informací >>>

Jarní zámecký koncert flétnového souboru "Capella flauta" 2011

Březnická veřejnost mohla po roce vyslechnout v hudebním sále zdejšího zámku opět náš flétnový soubor Capella flauta pod vedením p. uč. Tomáše Bláhy.

Více informací >>>

Koncert pro SPCCH

Více informací >>>

Tochovický masopust 2011

Tochovické masopustní veselí má dlouholetou tradici, vč. různých převleků, masek, taškařic, reje, hudby a jiných kulturních programů zab a samozřejmě nechybí zabijačka obecního pašíka a průvod obcí. Naše škola byla oslovena, zde by se nechtěla rovněž zúčastnit dopoledního kulturního bloku krátkým vystoupením vybraných žáků. Vzhledem k místu konání pod otevřeným nebem jsme za ZUŠ vybrali žesťové trio.

Více informací >>>

Soutěže ZUŠ v hudebním oboru

Tak podobně, jako v předchozích letech, i v letošním roce byly vyhlášeny MŠMT soutěže Základních uměleckých škol. V letošním roce to bylo v těchto oborech: hra na klavír, akordeon, kytaru, housle, skladba, výtvarný obor. I letos naše škola vyslala zástupce z řad žáků do některé z těchto vyhlášených soutěží.

Více informací >>>

Přijímací zkoušky na konzervatoř

V letošním školním roce se hned dva žáci ZUŠ Březnice rozhodli věnovat profesionálně hudbě, a to pokračováním studia na konzervatoři.

Více informací >>>

Vánoční koncert komorního orchestru ZUŠ

Už 21 let pracuje na škole Komorní orchestr ZUŠ, pod vedením p. uč. Ladislava Staňka. To, že má lidem stále co nabídnout, dokazuje zcela zaplněný malý sál KD Březnice při jejich vánočním koncertě "Březnické vánoce".

Více informací >>>

Předvánoční koncert flétnového souboru Capella flauta na MěÚ

Tradiční předvánoční koncert našeho flétnového souboru Capella flauta proběhl za zájmu veřejnosti v Reprezentačním sále Městského úřadu v pondělí 20. prosince 2010 od 17:00 hodin.

Více informací >>>

Koncert pěveckého sdružení z Příbrami

V neděli 19. prosince 2010 se uskutečnil v prostorách ZUŠ Březnice překrásný koncert, na němž účinkovalo amatérské pěvecké sdružení, pod uměleckým vedením pana Jiřího Staňka.

Více informací >>>

Předvánoční vystoupení žáků hudebního oboru v ZUŠ

Tradiční předvánoční vystoupení žáků mohli zájemci vyslechnou v hudebním sále naší školy ve středu 8.12 a ve čtvrtek 9.12.2010.

Více informací >>>

Koncert ve sladovně Městského pivovaru Herold v Březnici

První ročník slavnostního koncertu ve sladovně Městského pivovaru Herold v Březnice, spojený s prohlídkou pivovaru a ochutnávkou piva, se uskutečnil ve čtvrtek 14. října 2010.

Více informací >>>

Koncert pro účastníky SPCCH

Žáci naší školy opět účinkovali pro občany, jež jsou sdruženy v organizaci "Svaz postižených civilizačníma chorobama". A věřte, že jich bylo přítomno v kulturním domě na více než 200!

Více informací >>>

Jeníkovy Tochovice 2010

Obnovený hudební festival Jeníkovy Tochovice přivítal po roce opět naší školu - a to Komorní orchestr ZUŠ a Smíšený pěvecký sbor, obě tělesa pod vedením p. uč. Ladislava Staňka.

Více informací >>>

7.6.2024

Postupové zkoušky

V týdnu od 10. do 14. června 2024 proběhnou ve škole postupové zkoušky. Žáci se dostaví v den, kdy mají normální výuku hry na hudební nástroj (popřípadě v jiný den, podle domluvy se svým učitelem),...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít