Slavnostní koncert ve sladovně městského pivovaru Herold v Březnici

 

V 2. polovině měsíce září 2010 byla naše škola oslovena zdejším Městským pivovarem Herold - konkrétně pak manažerem panem Františkem Trantinou, o možnost uspořádání slavnostního koncertu ve zdejší Sladovně - u příležitosti zahájení sladovací sezóny. Termín konání celé akce byl domluven na čtvrtek 14. října od 17 hodin. Prostory zdejší sladovny, která je součástí komplexu budov pivovaru z barokního období - se vyznačují klenutými stropy a tím i vynikající akustikou, s extrémně dlouhým dozvukem.

 

Jako nejvhodnější pro tyto prostory se jevilo vystoupení Souboru zobcových fléten Capella flauta ZUŠ Březnice, pod vedením učitele Tomáše Bláhy. Vybrané skladby byly tedy spíše pomalejšího tempa.

Před vlastním koncertem si mohli zájemci (od 16 hodin) prohlédout prostory pivovaru, za odborného výkladu zdejšího vrchního sládka p. Františka Pinkavy. Ten pak také uvedl náš flétnový soubor a zahájil vlastní koncert. Závěrečnou skladbou (jakýmsi hudebním žertíkem), na programu neuvedenou, byla česká lidová píseň "Pivovarský koně". Vzhledem k místním podmínkám - zejména teplotě okolo 10° C - byla předem délka vlastního koncertu navržena na 30 minut. A přesto, že účinkující žáci byli panem učitelem upozorněni na to, aby se teple oblékli, tak některým z nich byla už ke konci vystoupení zima. Zahřátí pak všichni našli v pro nás vyhrazených prostorách kancelářské budovy, kde pro účinkující bylo připraveno pohoštění a teplé nápoje.

 

Po skončení koncertu mohli ostatní posluchači provést degustaci vybraných piv Herold. Akce se zúčastnilo na 60 posluchačů a vzhledem k ohlasu lze očekávat i její opakování v příštím roce.

 

 

plakát (221.77 kB)

 

program (508.26 kB)

 

 

fotogalerie z koncertu:  

čelní pohled na provozní budovu pivovaru se sladovnousousoší na levém traktuplastika nad vchodemstěna s diplomy
prostory 1. sladovnyelektrické a ruční stroje používané při vlastním sladovánítytéž stroje z opačného pohleduflétnový soubor Capella flauta v zázemí při občerstvení
uprostřed vedoucí souboru pan učitel Tomáš Bláhazahájení koncertu - průvodní slovovrchní sládek pan František PinkavaCapella flauta - soubor zobcových fléten ZUŠ Březnice
celkový pohled na prostrory 2. sladovnyzadní pohledvedoucí souboru představuje jednotlivé členy hudebního tělesazávěrečná skladba hudebního podvečera
poděkovánízávěrečné slovo a konečně pozvánka na ochutnávku pivpo koncertě

8.9.2020

Výuka Přípravné hudební výchovy a Hudebních nauk

PHV (pro žáky 2./1. tříd ZŠ) zahajuje v pátek 11. září ve 13:30. Sraz je před ZŠ, ředitel ZUŠ děti osobně vyzvedne a převede. Výuka bude ukončena okolo 13:50. Dále bude výuka 2x týdně (úterý+pátek...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít