Informace o studiu

 

Základní umělecká škola Březnice

 

Naše škola poskytuje umělecké vzdělání ve dvou oborech - hudebním a výtvarném. V budoucnu je zde zároveň možnost otevření oboru literárně-dramatického.

 

Snažíme se být školou pro radost – naším cílem je nejen vychovávat vynikající muzikanty, ale zároveň naučit děti lásce k hudbě, která je bude provázet celým životem.

Budova Základní umělecké školy v Březnici s nočním osvětlením

Budova Základní umělecké školy v Březnici s nočním osvětlením

V naší škole jsou Vám dveře otevřeny po celý rok. Zajímá Vás, jak probíhá výuka hry na hudební nástroj ? Chcete se dozvědět více o možnostech studia? Přijďte se k nám podívat a navštivte nás přímo při vyučování. Zatelefonujte nám a domluvte si s námi návštěvu některé z vyučovacích hodin.

 

Vyučujeme tyto hudební nástroje

 

Pro koho je studium v ZUŠ určeno

Studium je určeno pro děti z 2. tříd ZŠ, výjimečně i mladších. Tyto děti jsou zařazeni do přípravného ročníku, jenž trvá zpravidla 1 rok (u mladších žáků i 2 roky). Po absolvování PHV jsou pak zařazeni do základního studia.

 

V případě zájmu připravujeme žáky k přijímacím zkouškám na školy s uměleckým zaměřením (např. konzervatoře, SŠ umělecko-průmyslové), rovněž organizujeme výuku pro budoucí absolventy SŠ a VŠ pedagogických. Můžeme zajišťovat i výuku pro dospělé.

Přípravný ročník (PHV)

Je specializovaná třída pro nejmenší budoucí muzikanty. V prvním pololetí děti navštěvují 2x týdně (zpravidla úterý a pátek) skupinovou přípravnou hudební výchovu, kde si hravou formou osvojují základní hudební znalosti a dovednosti. Ve druhém pololetí pak toto skupinové vyučování probíhá pouze 1x týdně a současně 1x týdně dítě navštěvuje výuku vybraného hudebního nástroje, kde se seznamuje s tímto hudebním nástrojem a zároveň se vyučuje základům hry. Na konci školního roku děti absolvují přijímací postupové zkoušky do základního studia. Podmínkou k zařazení do 1. ročníku jsou talentové předpoklady žáka a dostatečná kapacita školy ve zvoleném oboru.

Základní studium od 1. ročníku

Se liší podle jednotlivých oborů a vybraného hudebního nástroje : obvykle se dělí na dva cykly (stupně), z nichž první trvá 4–7 let a druhý 4 roky.

Hudební obor :

Žáci absolvují jednu hodinu týdně výuky hlavního oboru (hry na hudební nástroj), jednu hodinu týdně předmětu hudební nauka (od 1. do 5. ročníku), ve vyšších ročnících pak navštěvují i další předměty – komorní nebo souborovou hru, obligátní klavír. V případě zájmu lze studovat i dva obory současně.

 

Délka vyučovací hodiny je 45 minut. U mladších dětí se tato hodina může půlit – tedy na 2x 25 minut týdně. Pro mimořádně nadané talentované děti je možnost rozšířeného vyučování 45+25 min.

 

Řada žáků školy (především ti, kteří hrají na housle, kytaru a zobcovou flétnu, ev. další dechové nástroje) pak ve vyšších ročnících nachází uplatnění v různých hudebních souborech školy, jako např. v Komorním smyčcovém orchestru, Flétnovém souboru či Žákovském orchestru ZUŠ.

 

Výtvarný obor :

Žáci dochází na výuku 1x týdně. Vyučovací lekce trvá 3x45 min. s jednou desetiminutovou přestávkou, tzn. celkem 2 hod. 25 min.

Práce žáků výtvarného oboru najdete zde: http://www.zus-vv-breznice.euweb.cz/

 _______________________________________________________________________

 

Jak a kdy se přihlásit ke studiu

 

Formulář přihlášky do ZUŠ, tuto přihlášku pak vyplňte a odešlete. Přihlásit se můžete rovněž přímo u ředitele školy, kde si vyzvednete originální tiskopis.

 

Potřebujete jinou informaci?

 

Velice ochotně Vám poskytneme jakoukoliv informaci, radu nebo konzultaci - zatelefonujte nám, napište e-mail, případně nás osobně navštivte.

9.1.2018

Třídní schůzka

Schůzka rodičů žáků PHV s ředitelem školy se koná ve středu 17. ledna 2018 v 18.00 hodin (ve 2. patře) Přemysl Zíkavíce »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít

29.5.2013

citát z knihy

"Zloděj, to je čovek, kerej se mstí a má z toho pěkný živobytí, až na ňáký maléry semotamo. Vesmír se prej skládá z mnoha takovejch zemích, jako je naše, a na někerejch sou prej taky živí tvorové. Ale já bych řek, že se nikde nenajde takovej ksindl jako na naší zemi. Já myslím, že tadle zeměkoule je jakási světová Sibérie, do kerý pámbu dává šecky svý holomky, aby mu to jinde nepokazilo chov". 

... Emil Vachek, Bidýlko, 1927