Koncert pěveckého sdružení z Příbrami

 

V neděli 19. prosince 2010 se v hudebním sále poprvé březnické veřejnosti představilo amatérské pěvecké sdružení z Příbrami, pod uměleckým vedením prof. Jiřího Staňka.

 

Jiří Staněk má shodou okolností stejné příjmení jako náš interní učitel p. Ladislav Staněk z houslového oddělení, avšak nejsou ani vzdálenými příbuznými. Pan profesor vystudoval ale Roudnickou vojenskou konzervatoř společně s jiným naším interním učitelem - p. Antonínem Žaludem, se kterým se bezmála 40 let neviděl - až na tomto koncertě.

 

Pěvecké sdružení čítá v současnosti 9 členů - z toho je 8 žen, a vzniklo teprve v letošním roce (tedy 2010). Jejím členem je i Markéta Prunerová, která bývala v minulosti členkou Březnického chrámového sboru a účinkovala s námi na mnoha koncertech (nyní ji můžeme vidět v televizi - nikoliv jako zpěvačku, ale jako mluvčí vězeňské služby). Na klavír doprovázela naše kolegyně z 2. ZUŠ Příbram, pí. uč. Kateřina Duková. Na koncertě zazněly jak sborové skladby, tak sólové nebo dueta - na jedné straně koledy a na straně druhé z oblasti vážné hudby. Jedna členka sboru (Lucie Slámová, ze třídy pí. uč. Jany Mestlové z 1. ZUŠ Příbram) rovněž zpestřila hudební večer hrou na housle - přednesla známou "Labuť" ze suity "Karneval zvířat" francouzského skladatele Camilla Charlese Saint-Saënse (1835-1921).

 

 

plakát, pozvánka (3.41 MB)

 

 

fotogalerie z koncertu:  

 

pěvecké sdružení v celé své krásenejmladší členka sboru jako sólistkajiná sólistkadueto
duetsóloMarkéta Prunerovádueto
Lucie Slámovásólojediný muž ve sboruLucie Slámová
Jiří StaněkJiří Staněkzávěrečná děkovačkaskupinová fotografie po koncertě

8.4.2024

Koncert flétnového souboru a Festival sborů

V úterý 14. května od 18:00 hodin se uskuteční v hudebním sále březnického zámku tradiční koncert Flétnového souboru Capella flauta, pod uměleckým vedením pana uč. Tomáše Bláhy. Ještě před tím - v...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít