Vánoční koncert Březnického komorního orchestru ZUŠ

 

Vánoční koncert našeho Březnického komorního orchestru ZUŠ a Březnického smíšeného sboru pod vedením pana učitele Ladislava Staňka má mnohaletou tradici. Letos - podobně jako loni - proběhl v malém sále kulturního domu v Březnici na Sv. Štěpána, tedy o druhém svátku vánočním v neděli 26. prosince 2010 od 16:00 hodin.

Před zcela zaplněným hledištěm posluchači vyslechli celovečerní koncert (90 min.) tvořený jak skladbami klasickými (světskými), tak i s vánoční tematikou.

 

S velkým ohlasem se setkalo uvedení skladby Stefana Andrese a Eduarda Marhuly "Narození Páně" s proloženým biblickým textem. Jeho přednašečem byla paní Petra Bartoníčková.

Zajímavým oživením koncertu bylo zařazení "Dětské symfonie" Josepha Haydna, v níž - za doprovodu orchestru - zazněla celá řada hudebních nástrojů z Orffova instrumentáře a jiných dětských nástrojů: triangl, dřevěný blok (dřívka), trumpetka, řehtačka, kukačka, ptačí zpěv (slavík). Z řad obecenstva doplnily tento výčet děti s chrastítky a zvonečky.

Na závěr koncertu zazněla Velká směs vánočních koled Karla Steckera a Bohuslava Fiedlera. Některé z nich zpívala společně se sborem i část obecenstva.

 

plakát (102.47 kB)

 

titulní strana a program (54.22 kB)

 

 

fotogalerie z koncertu:  

 

přivítání posluchačů a úvodní slovo vedoucího odboru kultury pí. Pavly Heverovépřivítání a kytice pro starostu Města Březnice pana Jiřího Štěrbuze skladby "Narození Páně"v popředí pí. Petra Bartoníčková, u dirigentského pultu p. uč. Ladislav Staněk
přednašečem biblického textu byla paní Petra Bartoníčkovápohled na Březnický smíšený pěvecký sborčást skupiny 1. houslí - v popředí Roman Kraus, Erika Feitová, za nimi zcela vlevo David Jankaskupina 1. houslí
část skupiny 1. a 2. houslí - paní Heverová a 4 žáci školy (Doležalová, Pítová, Palivcová, Kubátová)skupina viol - Miloš Hupák a paní Doležalová; vlevo Zuzana Kubátová hraje housleskupina 2. houslí, viol a několik členek sboruv jazzovém orchestru bychom toto uskupení nazvali "rytmickou sekcí" (chybí bicí nástroje)
na kontrabas hraje p. Kružliak, za ním vlevo snaživě zpívá p. Pečenkasoustředěný pohled u varhan sedící Ludmily Křivkovécelkový pohled (škoda těch sloupů)Ladislav Staněk - dirigent a vedoucí Komorního orchestru i Smíšeného sboru

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít