Absolventský koncert 2011

 

V letošním roce naše škola připravila s žáky, jež končí I. nebo II. cyklus hudebního oboru - absolventský koncert. Ten se uskutečnil ve středu 22. června 2011 v 19:00 hodin v hudebním sále školy. Veřejnosti se představili jednak Anna Křivková ve hře na klavír (ze třídy pí. uč. Jany Staňkové) a ve hře na klarinet pak Alžběta Bartáková (ze třídy p. uč. Antonína Žaluda) - obě dvě absolventky I. cyklu. V průběhu večera spoluúčinkovali ve čtyřruční hře nejstarší sestra Anny Křivkové Ludmila Křivková (rovněž ze třídy pí. uč. Jany Staňkové) a ve hře na housle Tereza Doležalová (ze třídy p. uč. Ladislava Staňka). Na klavír doprovázel ředitel školy Přemysl Zíka.

 

Všichni účinkující předvedli v průběhu večera pěkné výkony, prakticky bez většího zaváhání (a to koncert trval 60 minut). Publikum "umělce" ocenilo dlouhotrvajícím potleskem. Na vřelé přijetí i báječnou atmosfér koncertu ukazuje ten fakt, že potleskem byli účinkující posluchači vítáni vždy i při jejich příchodu na pódium.

 

Na závěr ředitel školy poděkoval oběma absolventům i spoluúčinkujícím, vyzvdihl jejich výkony a předal jim pamětní dárky. Ostatně Alžběta Bartáková využívá získaných dovedností v orchestru Gymnázia Příbram - "Gymbandu", kde hraje v klarinetové sekci. Tento orchestr, jak je ostatně z názvu patrné, se věnuje především jazzové hudbě. Anna Křivková pak úspěšně vykonala přijímací zkoušky na Biskupské gymnázium do Českých Budějovic. Obě absolventky však nadále budou pokračovat ve studiu na naší škole - ve II. cyklu. Je tak docela možné, že za 4 roky se opět společně sejdou na svém absolventském koncertě.

 

program (32.60 kB)

 

 

fotogalerie z koncertu:   

 

3.1.2023

Třídní schůzka s rodiči žáků PHV

Ve středu 25. ledna 2023 se bude konat třídní schůzka ředitele školy s rodiči žáků PHV. Hlavní náplní bude zařazení dětí na vybrané hudební nástroje (od února 2023).více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít