Otevření kaple ve Vševilech

 

plakátek k prvotnímu otevření kaple po malířské výzdobě

plakátek k prvotnímu otevření kaple po malířské výzdobě

 

 

V sobotu 20. října 2012 v malebné vesničce Vševily došlo ke znovuotevření kaple svatého Jana Nepomuckého, která se nachází přímo v centru obce na návsi. Malá kaplička byla obcí Vševily opravena a následně vyzdobena akademickým malířem Jiřím Šefčíkem.

 

Naše škola pak byla požádána o zajištění kulturní vložky u příležitosti jejího slavnostního otevření. Tohoto úkolu se zhostila trumpetistka Barbora Eichlerová (ze třídy p. uč. Tomáše Bláhy) za klávesového doprovodu ředitele školy Přemysla Zíky.

 

Slavnosti bylo celkem přítomno na 65 místních obyvatel. Zahájil ji pan Bc. Josef Pekárek, zastupitel a kulturní organizátor v obci Vševily. Děkan březnické diecéze P. Karel Hampl poté seznámil účastníky akce s historickou postavou Jana Nepomuckého. Závěrem patřilo slovo akdemickému malíři Jiřímu Šefčíkovi, který představil svojí výzdobu. Mezi jednotlivými vstupy pak zazněla vždy naše hudební vložka.

 

 

fotogalerie:   

 

kaple sv. Jana Nepomuckého ve Vševilechčelní pohled na kapliBarbora Eichlerová za doprovodu ředitele školy Přemysla Zíkyvlevo v hnědém kabátě stojí děkan březnické římskokatolické diecéze P. Karel Hampl
hudební vložkashromáždení obyvatelé obcepoutavé vyprávění akademického malíře Jiřího Šefčíkazleva: Přemysl Zíka, Barbora Eichlerová, akad. malíř Jiří Šefčík a Bc. Josef Pekárek

 

 

Mnoho jiných fotografií z této akce si můžete prohlédnout i na těchto stránkách:

http://vsevily.rajce.idnes.cz/2012.10.20._-_Prvotni_otevreni_kaple_sv._Jana_Nepomuckeho/

15.3.2020

Výuka na dálku

Na mail školy zusbreznice@volny.cz je možno zasílat video či audio nahrávky skladeb, jak ji hrají doma děti (do velikosti 15 MB). Učitelé pak skladby vyhodnotí a zpětně Vám zašlou rady a doporučení...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít
něco pro zasmání (7)

24.3.2020

něco pro zasmání (7)

kreslený vtip Davida Cajthamla