Vánoční koncert příbramského pěveckého sboru Jiřího Staňka

 

plakát

plakát

 

 

K nám do Březnice se vždy velmí rád vrací Příbramský pěvecký smíšený sbor Jiřího Staňka. Jak to vypadá, naše ZUŠ se pomalu, ale jistě stává jeho "domovskou scénou". Loni o vánocích to z důvodu kalamity s koncertem nevyšlo, tak si to sbor vynahradil v letošním roce.

 

V neděli 5. ledna v 16:00 hodin - tedy ještě stále v době vánoční (která trvá do 1. neděle po Třech králích), vystoupil tento sbor v naší škole s vánočním programem - a nejen s ním. Na programu zazněli jedna koledy či pastorely ("S pastýři pospíchejte"; "Slyšeli jsme v Betlémě"; "Štěstí zdraví"; "Chtíc, aby spal"; "Tichá noc"; a jiné), umělé písně s vánoční tematikou ("Spi, spi neviňátko" od Jakuba Jana Ryba; "Všechno spí" - což je upravený valčík Johannesa Brahmse; "Bílé vánoce" od Irvinga Berlina; americké traditionaly "Rolničky" a "Už z hor zní zvon"; ...) a samozřejmě skladby z oblasti vážné hudby (Wolfgang Amadeus Mozart - "Ave verum corpus"; Bedřich Smetana - "Má hvězda"; César Franck - "Panis angelicus"; ...) a nakonec i populární písně ("Šťastné vánoce"; "Cingiling"; "Valčík na rozloučenou").

 

Sbor prošel od posledního vystoupení výraznou obměnou. Především se výrazně rozšířil - v současnosti čítá 14 členů, a dále klavíristku Kateřinu Dukovou nahradil Jaroslav Slepička. U dirigentského pultu samozřejmě stál Jiří Staněk.

 

 

fotogalerie:    

 

Pěvecký sbor Jiřího StaňkaJiří Staněk (ze zkoušky před koncertem)Jiři Staněk vede sbor od samého počátkuklavírista Jaroslav Slepička
Jaroslav Slepička působí též v Příbramském big bandupříbramský smíšený sbor Jiřího Staňkahudebním vystoupením slovem provázela Petra Prýmkovápublikum
Maruška Vacková a Štěpánka RůžičkováRuth VavrouškováJitka Slámová ml.Lucie Slámová
Jitka Slámová & Jitka SlámováLucie Slámová a Ruth VavrouškováFrantišek Sláma
Petra Prýmková aJiří Staněkkoncert se blíží ke svému koncise sborem zpívá i publikum
přídavek - poslední píseň... a závěr

7.6.2023

Postupové zkoušky

V týdnu od 12. do 16. června 2023 proběhnou ve škole postupové zkoušky. Žáci se dostaví v den, kdy mají normální výuku hry na hudební nástroj (popřípadě v jiný den, podle domluvy se svým učitelem),...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít