Vánoční koncert Březnického komorního orchestru a pěveckého sboru

 

Vánoční koncerty našeho Březnického komorního orchestru ZUŠ a Březnického smíšeného sboru pod vedením pana učitele Ladislava Staňka mají více než dvacetiletou tradici. Letos - podobně jako v minulých letech - proběhl v malém sále kulturního domu v Březnici na Sv. Štěpána, tedy o druhém svátku vánočním v pondělí 26. prosince 2011 od 16:00 hodin.

Zaplněný sál, včetně starosty Města Březnice p. Jiřího Štěrby vyslechli celovečerní koncert, tvořený jak skladbami klasickými (světskými), tak i s vánoční tematikou.

 

Jednotlivá hudební čísla byla proložena básnickou tvorbou, kterou recitovala paní Petra Bartoníčková.

Zajímavým oživením koncertu bylo zařazení "Dětské symfonie" Josepha Haydna, v níž - za doprovodu orchestru - zazněla celá řada hudebních nástrojů z Orffova instrumentáře a jiných dětských nástrojů: triangl, dřevěný blok (dřívka), trumpetka, řehtačka, kukačka, ptačí zpěv (slavík). Z řad obecenstva doplnily tento výčet děti s chrastítky a zvonečky.

Na závěr koncertu zazněla "Koleda" - velká směs vánočních koled Karla Steckera a Bohumila Fidlera, který provedl instrumentaci tohoto oblíbeného cyklu vánočních písní. Některé z nich pak zpívala společně se sborem i část obecenstva.

Každý posluchač byl po skončení slavnostního podvečera odměněn malým vánočním přáním, které připravily děti z výtvarného oboru, pod vedením pí. uč. Dany Sedláčkové.

 

plakát vánočního koncertu

plakát vánočního koncertu

 

 

titulní stránka a program koncertu (26.05 kB)

 

 

fotogalerie z koncertu:   

 

pohled do sálu těsně před koncertempřichází orchestrúvodní slovo t.č. vedoucí odboru kultury paní Petry Bartoníčkovébřeznický komorní orchestr a smíšený sbor
sbor doplnili malí zpěváčcibásně s vánoční tématikou recitovala paní Petra BartoníčkováLudmila Křivková "podbarvovala" orchestr varhanním rejstříkemkontrabasista zavítal až z Prahy - nová posila orchestru
smíšený pěvecký sbormladí muzikanti v Haydnově "Dětské sinfonii"naši věrní posluchačidalší posluchači koncertu
"poslední posluchač" Jana Staňkováv samém závěru zazněla Koleda - velká směs vánočních písní Karla Steckera a Bohuslava Fiedlereraa nakonec nenahraditelný Ladislav Staněk

30.11.2020

Výuka od 7. prosince 2020

Vážení rodiče, základní umělecké školy budou moci od 7. prosince 2020 otevřít lekce do deseti osob včetně učitele (1+9). Dosud byla umožněna jen výuka jeden na jednoho (1+1). Konkrétní informace,...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít