Tea Ottová - úspěšný rok 2021

 

Tea Ottová, žákyně naší školy ve hře na lesní roh (ze třídy p. uč. Tomáše Bláhy) se aktivně připravuje na přijímací zkoušky na konzervatoř. Z tohoto důvodu se účastní celé řady akcí. Patrně jste zaznamenali její spoluúčast na hornovém koncertu studentů plzeňské konzervatoře v Horním Slavkově (http://www.zusbreznice.cz/jiz-probehlo-skolni-rok-202021-tea-ottova-online-koncert.cz).

 

V neděli 6. června 2021 se pak Tea Ottová zúčastnila Mezinárodní interpretační soutěže dechových nástroju JUNIOR Brno, kde ve své kategorii obsadila vynikající 2. místo.

 

Soutěž se koná jednou za dva roky, vždy v lichém roce v období měsíců dubna až července v místech určených pořadatelem. Spolupořadatelem je Konzervatoř Brno, příspěvková organizace. Cílem soutěže je vyhledávání a podpora mladých talentovaných uměleckých osobností.

Soutěž JUNIOR A, B, C je určena pro mladé umělce z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska (kteří mají v jednom ze jmenovaných států trvalé bydliště, nebo v něm studují, nebo mají národnost jednoho ze jmenovaných států).

 

harmonogram soutěže (lesní roh, kategorie Junior/B)

harmonogram soutěže (lesní roh, kategorie Junior/B)

výsledkova listina (všechny kategorie) (273.04 kB)

 

ze soutěžního klání: Tea Ottová (lesní roh), Marija Rajičová (klavírní doprovod)

ze soutěžního klání: Tea Ottová (lesní roh), Marija Rajičová (klavírní doprovod)

 

-----------------------------------------------

 

Společný orchestr žáků základních uměleckých škol a hráčů České filharmonie...

 

Ve dnech 5. a 6. června. 2021 se pak konalo víkendové soustředění žáků ZUŠ společně s filharmoniky v budově Rudolfina na náměstí J. Palacha v Praze. Jedná se o projekt, ve kterém se setkávají žáci ZUŠ z celé České republiky se zkušenými kolegyněmi a kolegy z řad filharmoniků. Po přípravách a poznávání nejrůznějších výzev muzikantského života vyvrcholí společné zkoušení ve Dvořákově síni, kde orchestr zahrál od Antonína Dvořáka Novosvětskou symfonii pod taktovkou Petra Altrichtera.

 

Do tohoto unikátního projektu byla právě vybrána i naše žákyně Tea Ottová hrou na lesní roh ze třídy pana učitele Tomáše Bláhy.

 

ze zkoušky: skupina lesních rohů s prof. Mgr. Jinřichem Kolářem a Mgr. Janem Vobořilem

ze zkoušky: skupina lesních rohů s prof. Mgr. Jinřichem Kolářem a Mgr. Janem Vobořilem

 

společné foto na schodišti ve foyer

společné foto na schodišti ve foyer

9.7.2024

letní prázdniny

Přejeme všem prosluněněné letní prázdniny plné neopakovatelných zážitků. Po prázdninách se můžete - po 25 letech - těšit na novou paní ředitelku.více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít