Žáci ZUŠ Březnice "dobývají svět"

 

Tímto poněkud nadneseným názvem bychom vám chtěli přiblížit účast Petry Prýmkové a Davida Ciznera na mezinárodním koncertě s názvem „Night of Baroque opera", který se konal 21. března 2019 ve Wexfordu v dalekém Irsku. Počátek této události můžeme spatřovat v provedení barokní opery „The Tempest" („Bouře"), kterým byly zakončeny „Mezinárodní kurzy staré hudby" ve Spáleném Poříčí. Jedno ze tří představení jste mohli shlédnout v sobotu 28. července 2019 na nádvoří bývalé ezuitské koleje v Březnici. Nastudování a „taktovky" se ujal James Gray, známý anglický dirigent a cembalista. Petra s Davidem, kteří se zmíněných kurzů účastnily, vystoupily v této opeře ve dvou poměrně významných rolích. A byl to právě James Gray, který je oba přizval na nastudování a provedení koncertu v Irsku.

 

Průběh pobytu a samotného koncertu nejlépe vylíčí přímý účastník - David Cizner...

 

Ono to zní velice velkolepě: ,,No ty vado! Koncert Irsku, wow!", ale ve skutečnosti jsem z toho z prvu nebyl nadšený zdaleka tak, jak dobře to zní. Ty dotazy a nervy ještě před odletem které nás bombardovaly, zrovna nenavyšovaly dobrý dojem, který jsme spolu s Petrou měli. Ale všechno začalo být z ničeho nic čím dál tím lepší a lepší už jenom přistáním na čistě zeleném letišti v Dublinu. Jakmile jsme se ubytovali s naší českou partou u jedné věčně optimistické paní, náš elán se začal značně zvyšovat. Všichni Irové a Iirky, kteří s náma byli na koncertě, na nás byli milí a ohleduplní k naší mizerné angličtině. Jejich optimizmus a laskavost nám pomohlo všech 5 dní strávit v absolutní pohodě (například David , který nás vodil po pláži a po hospodách nebo Brenda, která nám čas od času uvařila polévku). Jakmile nadešel den ,, D", všichni jsme krásně odzpívali před zcela zaplněným hledištěm, načež jsme po koncertě jeli oslavit náš úspěch k Brendě, kde jsme se bavili ,,anglicky" společně až do 2 do rána a vrátili jsme se domů s dobrou náladou a usměvem v obličejích.

 

 

fotogalerie:   

 

plakátPetra PrýmkováPetra Prýmková, David CiznerPetra Prýmková, David Cizner
v kostelePavel Kšica, Petra Prýmková, David CiznerDavid Cizner

 

Dovolujeme si otisknout dopis v plném anglickém znění s českým překladem, který poslal Davidovi sám James Gray...

 

Dear David,

Many thanks for your hard work and committed performances in our "Night of Baroque Opera". I'm only sorry we didn't have more time to explore together the possibilities of the Marcello - perhaps another time! It's wonderful to work with someone who is so alive to the spirit of the music. Once again thank you, and please pass on my thanks and kind wishes to Petra.

My good wishes also to your parents,

All the best!

Yours sincerely,

James

 

Milý Davide,

moc ti děkuji za tvou tvrdou práci a skvělé výkony v naší "Noc barokní opery". Jen mě mrzí, že jsme neměli víc času, abychom se soustředili na možnosti postavy Marcella - snad příště. Je nádherné pracovat s někým, kdo má takového muzikálního ducha jako ty. Ještě jednou moc děkuji a předej Petře mé poděkování a pozdravy.

Také moc pozdravuj své rodiče

S pozdravem

James

3.5.2023

plánované akce na měsíc červen

• Koncert pro MŠvíce »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít

22.3.2023

plánované akce na měsíc květen

• Dixieland soubor na zámku Březnice - 1. května 2023, 15:00 hodin 

• Flétnový soubor v muzeu - čtvrtek 4. května, 14:00 hodin 

• Pokládání věnců - hřbitov Březnice, pátek 5. května, 15:00 hodin (žestě) 

• Jarní zámecký koncert Flétnového souboru Capella flauta - středa 10. května 

• SchoolStock ZUŠ Open Příbram - úterý 23. května, Příbram Náměstí TGM, odpoledne (TeenBand) 

• ZUŠ Open Březnice - pátek 26. května, 18:00 hodin, zahrada školy 

• Modrý klíč Praha - sobota 27. května (Voci Bianche)