Vysocká pomněnka

 

 

plakát

plakát

 

2. ročník Vysocké pomněnky se konal v památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami ve středu 22. března 2023 od 17:00 hodin. Reprezentativního koncertu se zúčastnily - podobně jako před rokem - čtyři Základní umělecké školy: ZUŠ Příbram AD, ZUŠ Příbram Náměstí TGM, ZUŠ JJR Rožmitál pod Třemšínem a samozřejmě i naše škola.

Naší školu reprezentovali tito žáci: Lucie Hájková, Linda Kazdová, Eliška Štefaniková, Petr Fencl, Jiří Janota, Karel Šmatlák, Štěpán Šotek, Petr Špryňar.

Za závěr programu všichni mladí muzikanti dostali pamětní list a zároveň v upomínku obdrželi knihu autorky Renáty Fučíkové o Antonínu Dvořákovi, která vypráví příběh hudebního génia, o kterém lze bez nadsázky říci, že byl nejslavnějším Čechem. Obrazy a stručná vyprávění provedou čtenáře životními osudy pokorného a prostého člověka, který nade všechnu slávu miloval svou rodinu a svůj domov.

 

program - 1. strana

program - 1. strana

 

program - 2. strana

program - 2. strana

 

 

ředitel památníku AD Vojtěch Poláček a 4 ředitelé 4 ZUŠek Podbrdskaskladba "Pomněnka" - Štěpán Šotek, Linda Kazdová, Jiří Janota a Karel Šmatlák (bohužel mimo záběr)Štěpán Šotek hraje na klavír "Kolombína tančí" Bohuslava Martinů (p. řed. Přemysl Zíka)saxofonové kvarteto pana učitele Miroslava Maška hraje ústřední melodii se seriálu "Hra o trůny"
Linda Kazdová, Lucie Hájková, Eliška Štefaniková, Petr Špryňarposluchači3 žáci ze 3 různých škol Podbrdska spojilo své úsilí v závěrečné skladbě "Bohemia rag"Petr Fencl (ZUŠ Březnice), Anna Tersková (ZUŠ Rožmitál), Martin Veringer (ZUŠ AD Příbram)
závěrečné slovo ředitele památníku Antonína Dvořáka p. Vojtěcha Poláčkapředávání pamětních listů a upomínkových knížek žákům ZUŠ Březniceúkolu se zhostil vždy ředitel příslušné školypředávání krásné publikace o Antonínu Dvořákovi
následovaly podpisy programu koncertu zúčastněných do pamětní knihyze slavnostního ceremoniáluprogram právě podepisuje Štěpán Šotek, přes rameno mu radí Petr Fencl

7.6.2024

Postupové zkoušky

V týdnu od 10. do 14. června 2024 proběhnou ve škole postupové zkoušky. Žáci se dostaví v den, kdy mají normální výuku hry na hudební nástroj (popřípadě v jiný den, podle domluvy se svým učitelem),...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít