Žáci ZUŠ sklízeli ovace na festivalu ve Španělsku

 

 

Začátkem října 2022 se naše ZUŠ zúčastnila mezinárodního hudebního a tanečního festivalu v Malgrat de Mar ve Španělsku. Na pětidenní akci vystupovaly školní kapely Evakuace, Ladies and Gentlemen a Školní dechový orchestr ze ZUŠ Antonína Dvořáka. Dechový orchestr byl doplněn o naše žáky a o žáky ze ZUŠ J. J. Ryby. Na celém festivalu se předvedlo několik souborů z celého světa.

 

Do španělského Malgrat de Mar jsme odjeli reprezentovat naši ZUŠ a Město Březnice pod taktovkou ZUŠ Antonína Dvořáka už v pondělí 3. října 2022. Po nezbytném odpočinku po náročné cestě už ale museli žáci předvést své umění.

 

Naši žáci excelovali hned několikrát ...

Hned kapela Evakuace ukázala, že rock jim jde na jedničku a sklidila obrovské ovace od dalších orchestrů a hostů užívajících si odpolední siestu na místním náměstí. Ve stejném duchu se neslo i vystoupení následující večer, které proběhlo přímo v hotelu. Na řadu tentokrát přišla kapela Ladies and Gentlemen, která dokázala zvednout ze židlí nejednoho hosta a vytvořila perfektní atmosféru. To vše podtrhl náš dechový orchestr, který jako jediný soubor vyplňoval prostor mezi výstupy dalších kapel. Skladby typu Šly panenky sinicí; Kolíne, Kolíne apod. se dočkaly vždy obrovského potlesku. Závěrečné vystoupení, které proběhlo v sobotu odpoledne, jen podtrhlo úžasné výkony našich žáků a našich kapel.

 

Zasloužený relax v Barceloně

Kromě nádherného počasí a moře, na které jsme se všichni velmi tešili, jsme měli možnost zavítat do Barcelony, kde jsme navštívili významná místa jako například Sagrada Familia, Katalánské národní muzeum nebo olympijský stadion. Všem se líbilo i místní tržiště, kde bylo možné ochutnat řadu specialit od ovoce po mořské plody.

 

Jsme rádi, že jsme mohli reprezentovat s úspěchem naši skolu, naše město a jsme rádi za spolupráci se ZUŠ Antonína Dvořáka Příbram a ZUŠ Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem. Těšíme se na další podobné akce.

 

Miroslav Mašek   

 

 

fotogalerie:  

 

Dechový orchestr ZUŠ Antonína Dvořáka Příbram ve spolupráci se ZUŠ Březnice a ZUŠ JJR Rožmitálčlenové dechového orchestruvystoupení na náměstí Malgrat de Mardole uprostřed Petr Špryňar
zcela vlevo Petr Špryňar za pódiem na náměstíspolečné foto; úplně vpravo vzadu Petr Fenclna náměstí se nám líbilop. uč. Miroslav Mašek s upomínkovým listem
pedagogický sbor - v dřepu p. uč. Jiří Štěpán, uprostřed stojí p. uč. Miroslav Mašekcelkové foto před Katalánským národním muzeem v Barceloně

7.6.2024

Postupové zkoušky

V týdnu od 10. do 14. června 2024 proběhnou ve škole postupové zkoušky. Žáci se dostaví v den, kdy mají normální výuku hry na hudební nástroj (popřípadě v jiný den, podle domluvy se svým učitelem),...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít