Malá divadelní společnost Kostým opět v Březnici

 

Po dlouhých třech letech měli možnost občané našeho města shlédnou "divadlo jednoho herce", neboť k nám zavítala "Malá divadelní společnost Kostým". Na programu bylo hudební monodrama "Obraz Doriana Graye" světového význačného dramatika Oscara Wilda. Hudbu složil a na klavír hrál ředitel ZUŠ Přemysl Zíka, autorem scénáře je prof. Květa Drahokoupilová. Jediným hercem v celé hře byl pak příbramský rodák Michal Boška. Hru mohli zájemci shlédnou v aule VOŠ a SOŠ (SzeŠ) v úterý 20. dubna 2010 od 15:00 hodin.

 

Účast zhruba 50 lidí předčila očekávání organizátorů z SPCCH. Mezi hosty nechyběla starostka našeho města paní Jana Krajmerová.

Premiéra této hry se uskutečnila v Polanově síni Městské knihovny v Plzni (30. března 2010), a to pouhé tři týdny před březnickým provedením. Jednalo se tedy o teprve 2. veřejné provedení Doriana.

V Plzni byl premiéře přítomen i významný kritik a pravidelný dopisovatel Plzeňského deníku, doc. Jaroslav Fiala. Zde si můžete přečíst jeho dojmy:

- Plzeňský deník, úterý 13. dubna 2010 - číslo 86, strana 11 (Kultura regionu) (216.91 kB)

 

Všimněte si pozorně jména fotografa. Ano, jedná se o našeho - březnického rodáka - nyní ale už Plzeňského občana a známého fotografa.

 

A zde jsou pro změnu 2 rozhovory s protagonisty - Plzeňského deníku a Příbramského deníku:

- Plzeňský deník, pondělí 29. března 2010 - číslo 74, strana 11 (Kultura) (568.67 kB)

- Příbramský deník, sobota 17. dubna / neděle 18. dubna 2010 - číslo 90, strana 2 (Region) (452.18 kB)

 

 

A ještě přikládám několik fotek z premiéry v Plzni:

scéna - "denní osvětlení"scéna - "noční osvětlení"Michal Boška jako DorianMichal Boška jako Dorian (2)
Přemysl Zíka - skladatel a klavíristaPřemysl Zíka (2)Květa Drahokoupilová - scénáristka a dramaturgyně u stolku s technikouKvěta Drahokoupilová (2)
před knihovnou po premiéře v 9 hodin večer: vlevo právě odchází vedoucí knihovny paní Horákovápřed Městskou knihovnou Plzeň - s veškerou divadelní "výbavou"

 

... a ještě pár z představení v Březnici

pohled do nově zrekonstruovaného sálu auly SŠ a VOŠ Březnicescénáristka připevňuje na Dorianovo čelo mikroportscéna3x měnící se obraz Doriana

23.5.2022

Máme dvě první místa v celostátním kole!

Dva žáci naší školy - Tea Ottová (lesní roh) a Karel Šmatlák (tuba) se probojovali do celostátního kola soutěže ve hře dechové nástroje a tam oba dva získali ve svých...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít