Malá divadelní společnost Kostým opět v Březnici

 

Po dlouhých třech letech měli možnost občané našeho města shlédnou "divadlo jednoho herce", neboť k nám zavítala "Malá divadelní společnost Kostým". Na programu bylo hudební monodrama "Obraz Doriana Graye" světového význačného dramatika Oscara Wilda. Hudbu složil a na klavír hrál ředitel ZUŠ Přemysl Zíka, autorem scénáře je prof. Květa Drahokoupilová. Jediným hercem v celé hře byl pak příbramský rodák Michal Boška. Hru mohli zájemci shlédnou v aule VOŠ a SOŠ (SzeŠ) v úterý 20. dubna 2010 od 15:00 hodin.

 

Účast zhruba 50 lidí předčila očekávání organizátorů z SPCCH. Mezi hosty nechyběla starostka našeho města paní Jana Krajmerová.

Premiéra této hry se uskutečnila v Polanově síni Městské knihovny v Plzni (30. března 2010), a to pouhé tři týdny před březnickým provedením. Jednalo se tedy o teprve 2. veřejné provedení Doriana.

V Plzni byl premiéře přítomen i významný kritik a pravidelný dopisovatel Plzeňského deníku, doc. Jaroslav Fiala. Zde si můžete přečíst jeho dojmy:

- Plzeňský deník, úterý 13. dubna 2010 - číslo 86, strana 11 (Kultura regionu) (216.91 kB)

 

Všimněte si pozorně jména fotografa. Ano, jedná se o našeho - březnického rodáka - nyní ale už Plzeňského občana a známého fotografa.

 

A zde jsou pro změnu 2 rozhovory s protagonisty - Plzeňského deníku a Příbramského deníku:

- Plzeňský deník, pondělí 29. března 2010 - číslo 74, strana 11 (Kultura) (568.67 kB)

- Příbramský deník, sobota 17. dubna / neděle 18. dubna 2010 - číslo 90, strana 2 (Region) (452.18 kB)

 

 

A ještě přikládám několik fotek z premiéry v Plzni:

scéna - "denní osvětlení"scéna - "noční osvětlení"Michal Boška jako DorianMichal Boška jako Dorian (2)
Přemysl Zíka - skladatel a klavíristaPřemysl Zíka (2)Květa Drahokoupilová - scénáristka a dramaturgyně u stolku s technikouKvěta Drahokoupilová (2)
před knihovnou po premiéře v 9 hodin večer: vlevo právě odchází vedoucí knihovny paní Horákovápřed Městskou knihovnou Plzeň - s veškerou divadelní "výbavou"

 

... a ještě pár z představení v Březnici

pohled do nově zrekonstruovaného sálu auly SŠ a VOŠ Březnicescénáristka připevňuje na Dorianovo čelo mikroportscéna3x měnící se obraz Doriana

14.10.2021

okresní kola soutěží ZUŠ

Do konání okresních kol ve hře na hudební nástroje je ještě daleko, ale je žádoucí začít s přípravou včas.   Termíny konání okresních kol jsou stanoveny následovně: bicí ...... 16. 2. 2022 .........více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít