Nebe studánek - zahájení výstavy

 

Od 7. ledna do 26. února 2010 se v prostorách Městské knihovny a Infocentra na Náměstí v Březnici uskutečnila výstava fotografií Ivany Řandové nazvaná Nebe studánek. Výstavu doplňovaly dřevěné objekty Martina Patřičného.

 

Zahájení výstavy ve čtvrtek 7. ledna od 16:00 hodin byli přítomni i sami její tvůrci.

V průběhu toho podvečera byla představena i nově vyšlá kniha se stejnojmenným názvem této výstavy.

 

Titul výstavy a tedy i knihy - NEBE STUDÁNEK - jistě svým významem přesahuje regionální literaturu. Obrázky Ivany Řandové, fotografky, členky Asociace jihočeských výtvarníků, doprovází v knize textem spisovatel Ondřej Fibich. Pojetí knihy je vskutku originální a určitě osloví každého čtenáře. Jedna strana je věnována fotografiím studánek a místu, kde se nachází ; na druhé straně jsou texty, které se zaměřují na historii míst, včetně dobových snímků a reálií. Ondřej Fibich v sobě nezapře poetu, téměř ke každé studánce či pramenu složil do knihy čtyřverší. Pokud do knihy nahlédnete, jistě se pak sami vypravíte za těmito studánkami, kde se můžete napít pramenité vody, osvěžit své unavené nohy, spočinout v místech, která lze označit Geniem loci. Titul si můžete zakoupit v Městské knihovně a Infocentru.

 

Jednotlivé bloky přednášky Ondřeje Fibicha pak odděloval hudebními klavírními vstupy Přemysl Zíka - ředitel ZUŠ Březnice.

 

Ondřej Fibich čte z knihy Nebe StudánekPřemysl Zíka u svého nástrojeOndřej Fibich...studánka

3.3.2021

Úspěch žáků školy u přijímacích zkoušek

Petra Prýmková a David Cizner, oba dva žáci pěveckého oddělení ze třídy pí. uč. Ciznerové, vykonali úspěšně přijímací talentové zkoušky a byli přijati ke studiu na plzeňskou konzervatoř. bližší...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít