Britové chtějí ke hře na hudební nástroj přilákat více dětí

 

Jak poukazuje řada vědeckých studií, hra na hudební nástroj pomáhá dětem v rozvoji paměti, chování i inteligence. Britská vláda z tohoto důvodu usiluje o to, aby se zvýšil počet žáků na prvním stupni, kteří se učí hrát na hudební nástroj.

 

Profesorka Susan Hallamová z University of London analyzovala výsledky řady vědeckých studií, zabývajících se vlivem hry na hudební nástroj na rozvoj intelektu a lidské osobnosti. Vědci například dospěli ke zjištění, že děti, které se učí hře na hudební nástroj, si zapamatují až pětkrát více informací.

 

Co se týče chování, jsou méně problémové a navíc dosahují lepších výsledků v testech inteligence. V teenagerském věku pak hudba lidem pomáhá lépe se vyrovnat se smutkem nebo starostmi souvisejícími s dospíváním.

 

Pozitivní vliv hry na hudební nástroj nechce podcenit britská vláda. Do roku 2011 plánuje dvojnásobně zvýšit počet dětí ve věku 7 až 11 let s přístupem k bezplatné výuce hry na hudební nástroj.

 

Již v tomto školním roce vynaloží britské ministerstvo školství 330 miliónů liber na program výuky hudby ve škole i mimo ni. Britové dokonce vyhlásili letošní rok Národním rokem hudby.

 

Jan Zelený, Guardian, Scio

 

zdroj: internet - novinky www.seznam.cz, pátek 11. září 2009 16:30 hod., Londýn

9.1.2020

Třídní schůzka

Schůzka rodičů žáků "Přípravné hudební výchovy" s ředitelem školy se koná ve středu 22. ledna 2020 v 18.00 hodin (ve 2. patře školy). Hlavní náplní bude zařazení dětí do skupinek na vybraný hudební...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít
něco pro zasmání (6)

26.8.2019

něco pro zasmání (6)