Slavnostní zahájení výstavy připomínající 120. výročí od založení Muzea středního Pootaví na hradě Strakonice

 

pozvánka na oslavy muzea s uvedením našeho souboru

pozvánka na oslavy muzea s uvedením našeho souboru

 

plakát u příležitosti 120 let oslav založení strakonického muzea

plakát u příležitosti 120 let oslav založení strakonického muzea

 

120 let Muzea středního Pootaví ve Strakonicích

120 let Muzea středního Pootaví ve Strakonicích

 

dobová fotografie z prostor muzea (součástí výstavy 120 let MSP Strakonice)

dobová fotografie z prostor muzea (součástí výstavy 120 let MSP Strakonice)

 

model strakonického hradu (součástí stále expozice muzea)

model strakonického hradu (součástí stále expozice muzea)

 

 

Slavnostní vernisáž se uskutečnila 1. dubna 2014 v 16 hodin v kapitulní síni strakonického hradu. Vystoupila naše hudební skupina "5 O'CLOCK COFFEE". Zahájení se účastnili přední osobnosti kulturního i politického života ze Strakonic a okolí, přítomni byly např. starosta Města Strakonice Ing. Pavel Vondrys s místostarostkou PhDr. Ivanou Říhovou.

 

Výstava byla instalována k výročí 120 let od založení muzea, která různou formou připomínala důležité okamžiky z historie muzejní činnosti a její proměny ve městě Strakonice. Vystaveny byly dobové fotografie, nejstarší a novější sbírkové předměty, propagační materiály a ukázky publikační činnosti.

Součástí programu byl i křest knihy "Hrady, hrádky a tvrze na Strakonicku, Blatensku a Vodňansku" autorů Františka Kašičky a Bořivoje Nechvátala. V rámci výstavy byl připraven i doprovodný program v podobě čtyř komentovaných prohlídek výstavy s číší vína.

 

Muzeum sídlí v areálu strakonického hradu, který založil rod Bavorů ze Strakonic na soutoku řek Otavy a Volyňky v 1. čtvrtině 13. století. Areál hradu svou dochovalostí patří k nejstarším a nejrozsáhlejším v Čechách a v roce 1995 jej Ministerstvo kultury prohlásilo za národní kulturní památku.

 

Blíže o Muzeu středního Pootaví Strakonice se můžete dočíst zde:

http://www.muzeum.strakonice.cz/cs/muzeum/o-muzeu/

 

 

Zde si dovoluji citovat dvě hezké reakci na naše hraní ve Strakonicích:

• Dobrý den,

Vaše vystoupení bylo excelentní. Mně samotnému připomnělo dobu těsně po válce, kdy takovéto orchestry hrály ve všech větších kavárnách v Českých Budějovicích. Pokusím se přesvědčit ředitelku Městského kulturnícho střediska ve Strakonicích, zda by bylo možné Vás zařadit do tanečních nedělních odpoledních produkcí pro důchodce "Posezení s písničkou" pro příští sezonu, potom by bylo vhodné, kdyby jste měli nějakého zpěváka či zpěvačku. Fotografií mám hodně, ale posílám jen několik. Pošlu ještě jeden e-mail s fotografiemi.

Zdraví Jiří Egermaier

• Dobrý den,

děkuji za krásný hudební zážitek, za krásné pohlazení po duši, díky

Petr Šulista

 

 

fotogalerie: 

 

"Five overnisáž zahájila ředitelka muzea Ing. Ludmila Koštová (v historickém kostýmu Mgr. Blanka Jirsová)posluchači (v popředí představitelé Města)křest knihy za účasti starosty Města Strakonice a ředitelky Muzea středního Pootaví
autoři knihy František Kašička a Bořivoj Nechvátal"Five oRoman Kraus - Zdeněk Teska - Věra ObdržalováVěra Obdržalová - Přemysl Zíka
Zdeněk Teska - Věra Obdržalová - Tomáš Bláhaze zkoušky před koncertemzkouška
vlastní koncertvenku na nádvoří hradumalá přestávkapo skončení koncertu krátké posezení
v restauraci "Hradní sklípek" čekáme na kávuhradní příkop už není pod vodou, ale obývá ho domáci zvířetstvo1. nádvoří2. nádvoří
prázdná kapitulní síň & koncertní sálkostel sv. Prokopa při strakonickém hradu

 

 

reportáž zveřejněná v "Týdeník Strakonicko, 14/2014"

reportáž zveřejněná v "Týdeník Strakonicko, 14/2014"

3.5.2024

Výuka ve čtvrtek a pátek 9. + 10. května

Na ZŠ Březnice je ve dnech 9.-10. května vyhlášeno ředitelské volno. Na ZUŠ Březnice probíhá v tyto dny normální výuka. Hudební nauky jsou zrušeny. Děti, které se nemohou dostavit, budou...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít