Jan Marhoul – učitel

 

akordeon, klavír

 

den

vyučování od / do

pondělí

-

úterý

13:00 - 18:30

středa

-

čtvrtek

-

pátek

-

 

učebna: II. patro, dveře č. 28

 

 

Napsali o sobě:  

 

Jan Marhoul se narodil v malé vesničce Lipiny na Příbramsku do hudební rodiny. Jeho otec hraje amatérsky na akordeon a matka má vystudovanou hru na klavír na Ježkově konzervatoři v Praze. Své první vzdělání dostal právě od svých rodičů. V osmi letech šel studovat hru na akordeon na Základní uměleckou školu A. Dvořáka v Příbrami k řediteli J. Mestlovi. Již zde sbíral plno úspěchů. Zúčastnil se několika národních soutěží ve hře na akordeon, ve kterých získal několik prvních cen a v roce 2008 se stal dokonce absolutním vítězem. Na příbramské ZUŠ si také několikrát zahrál jako sólista ve školním orchestru Populár, vedeném Milanem Baginským. V této době začal hrát na koncertní akordeon Delicia - Dineta.

V roce 2009 byl přijat na konzervatoř v Plzni. Zde studuje hru na akordeon u profesorky Jarmily Vlachové starší. První tři roky zde také chodil na povinný klavír k profesorce Martině Mudrové (Reichové). Na této škole jeho hra na akordeon nebyla opomíjena. V letech 2010-2012 se každoročně úspěšně zúčastnil mezinárodní soutěže hry na akordeon v německém městě Klingenthal. V letech 2009 - 2012 zde každoročně získal 4, nebo 5 místo. Až v roce 2013 získal umístění 3. místo.

V červnu 2012 si pořídil profesionální akordeon italské značky PIGINI Bayan 58P. V únoru 2012 získal v mezinárodní soutěži Klingenthal hry na akordeon čtvrté místo. Následně v září téhož roku se úspěšně umístil na 2. místě v mezinárodní soutěži hry na akordeon ve Švýcarském Reinachu. Díky těmto soutěžím byl nominován a následně i získal cenu PLZEŇSKÝ ORFEUS udělenou nadací 700 let města Plzeň. Tuto cenu si obhájil v únoru 2013 na mezinárodní soutěži Klingethal ve hře na akordeon, kde získal 3. místo. Následně v březnu hrál na koncertě laureátů Plzeňského Orfeua ve spolupráci s Plzeňskou filharmonií.

Od září 2012 se J. Marhoul začal věnovat pedagogice hry na akordeon, keyboard a klavír v ZUŠ Sedlčany.

Koncem roku 2012 byl pozván do ochotnického divadla Zmrzlík Těchonice hrát náhražku smyčcové části v orchestru v opeře Prodaná nevěsta. Tato hra byla úspěšně odehrána na jaře a následně v repríze na podzim celkem v 16 vystoupeních roku 2013.

V říjnu 2013 se stal spolupořadatelem první prezentace v ČR špičkové firmy na výrobu akordeonů na světě- italské firmy PIGINI. Na této akci firma nejen převedla své špičkové nástroje, ale prezentace byla spojena s koncertem studentů konzervatoře Plzeň a jejich profesorky. Jako bonus zde zahrál i akordeonový orchestr. Tato akce byla provedena 24.10 v Plzni a 25.10 v Kutné Hoře.

22.11. -24. 11. se zúčastnil a zahrál na soutěžní přehlídce hudebních gymnázií a konzervatoří v Pardubicích.

Mezi kantorské úspěchy patří úspěšná příprava žačky na přijímací zkoušky na konzervatoř z hudební nauky v písemném i ústním testu. Žačka splnila přijímací zkoušky na výbornou.

Mezi Janovy největší úspěchy rozhodně patří absolvování konzervatoře Plzeň, dále koncertní a soutěžní cesta do USA. Ve druhé polovině června 2014 zahrál na soutěži hned ve 2 kategoriích (Sólový akordeon v klasické hudbě, kde získal 1. místo a Akordeon v komorním obsazení, které také zvítězilo). Dále se dvěma kolegy uspořádali koncert v rámci reprezentace české hudby a vůbec evropské hudby, která měla veliký úspěch.

 

 

Jan Marhoul

Jan Marhoul

16.7.2020

letní prázdniny

Všem dětem i rodičům přejeme krásné prázdniny 2020 plné her a nových zážitků. Hurááá na prázdniny ...více »

Vyrobilo AG25
ZUS Březnice

Zavřít   Zavřít